Laupäeval võib õhusoe tõusta üle kümne kraadi | ilm

2295630hbe07t24

Tere tulemast Eestisse! Laupäeval on oodata sooja ilmastikku, kus õhusoe võib tõusta üle kümne kraadi. See on suurepärane võimalus nautida kaunist loodust ja võtta osa erinevatest välitegevustest. Olgu see siis matkamine metsas, jalutuskäik mere ääres või lihtsalt aeg perega veeta õues lõõgastudes. Ärge laske sellel imelisel võimalusel mööda minna ja avastage Eestimaa kaunid paigad laupäeval!

Ööl vastu laupäeva liigub üks madalrõhkkond üle Soome keskosa kirdesse, teine Skandinaavia lõunaosast Läänemere suunas. Samal ajal kannab edelavool üle Läänemere niiskemat ja soojemat õhku.

Öö vastu laupäeva tuleb Eestis pilves selgimistega. Sajab vihma ning mõnel pool võib ka udu olla. Puhub lõuna- ja edelatuul 5 kuni 12, rannikul iiliti 16 meetrit sekundis. Õhusooja on 2 kuni 6 kraadi.

Laupäeva hommikul pilvisus tiheneb. Mõnel pool sajab vihma ning paiguti on udu. Tuul puhub lõunast ja edelast 4 kuni 10, rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur jääb 3 ja 6 kraadi vahele.

Päeval on taevas pilves, aeg-ajalt sajab vihma ning kohati on udu. Puhub lõunakaare tuul 3 kuni 9, iiliti 13 meetrit sekundis. Sooja on oodata 6 kuni 11, tuulele avatud rannikul 3 kuni 5 kraadi.

Ka järgnevail päevil püsib taevas suuresti pilvine. Pühapäeval sajab vihma ja lörtsi, mis päeval põhja poolt alates lumeks üle läheb. Paiguti tuiskab ning tänavad muutuvad libedaks. Õhutemperatuur langeb õhtul kuni neli kraadi alla nulli.

Ka esmaspäeval on kerget lumesadu oodata, kuid seda vaid Kagu-Eestis. Õhutemperatuur veidi tõuseb, jäädes -2 ja +3 kraadi vahele. Teisipäevast ilmad taas mahenevad ehk sooja on oodata 2 kuni 7 kraadi. Seega ka sademed tulevad taas kerge vihmana alla.

Kokkuvõttes võime öelda, et laupäeval on oodata meeldivat ja soojemat ilma Eestis, kus õhusoe võib tõusta üle kümne kraadi. See tähendab, et inimestel on suurepärane võimalus nautida päikeselist päeva ja teha väljas tegevusi. Samuti on see hea uudis neile, kes soovivad veeta aega looduses või teha sporti. Seega, olge valmis selleks, et laupäev saab olema suurepärane päev, mis pakub rõõmu ja energiat kõigile ilmastikutingimustele vaatamata.

Loe rohkem:  Ilm püsib päikeseline, kuid soojemaks veel ei lähe | ilm
See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga