Laupäeval selgusid maadlemise Eesti meistrid | Maadlus

1878217h9a9ft24

Tere tulemast! Laupäeval kogunesid kõik maadlusentusiastid üle Eesti, et selgitada välja uued Eesti meistrid maadluses. Pikk võitluste päev oli täis põnevust ja pinget, kui sportlased võtsid mõõtu erinevates kaalukategooriates. Osalejad näitasid oma tugevust, osavust ja võitlusvaimu, et saavutada tiitli ja au ning esindada Eestit rahvusvahelistel võistlustel. Võistlused olid täis emotsioone ja üllatusi ning tõid kokku maadlusmaailma parimad sportlased. Loodame, et järgmise aasta võistlus toob veelgi rohkem põnevust ja maadlusentusiaste!

Haapsalus toimusid laupäeval Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma, vaba- ning naistemaadluses. Tippudest jäid eemale Heiki Nabi ja Epp Mäe.

Naiste maadluse kuues kaalukategoorias oli osalejaid kokku kahekümne ringis ja meie tugevamatest sai kehakaalus kuni 68 kilogrammi kindla esikoha Viktoria Vesso. Kaks aastat järjest U-23 vanuseklassis Euroopa meistrivõistlustel pronksi teeninud Vesso alistas mõlemad vastased Jonete Visnapuu ja Kärt Põderi selge ülekaaluga.

-76 kg kaaluklassis võidutses Marta Pajula, -62 kg klassis Olha Narepekha, -57 kg klassis Anu-Liis Raudsepp, -53 kg klassis Roosmarii Roost ning -50 kg klassis Pille Randlane.

Meeste kreeka-rooma maadluses võitsid Eesti tippudest oma kehakaalus kuldmedali Richard Karelson ja Helary Mägisalu (-60 kg). Paari aasta tagune juunioride Euroopa meister Karelson alistas teel finaali kehakaalus kuni 97 kilogrammi vennad Robin ja Kevin Uspenski ning finaalis kindlalt Margus Soome.

Raskekaalus -130 kg võitis Eerik Pank, -87 kg klassis Raido Liitmäe, -82 kg klassis Edvin Kin, -77 kg klassis Ekke Leitham, -72 kg klassis Max Hristjuk ja -67 kg klassis Artur Jeremejev.

Vabamaadluse raskekaalus -130 kg tuli Eesti meistriks Allan-Devid Sevtsov, -97 kg klassis võitis Nikita Tsehhonin, -86 kg klassis Aimar Andruse, -79 kg klassis Erik Reinbok, -74 kg klassis Nikolai Tarassov, -70 kg klassis Kevin Ervald, -65 kg klassis Jaanek Lips ja -61 kg klassis Janar Lips.

Loe rohkem:  Kevin Uspenski jõudis Taanis pronksimatši | Maadlus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et laupäeval toimunud Eesti meistrivõistlused maadluses olid äärmiselt põnevad ja tasavägised. Sportlased näitasid suurepärast füüsilist ettevalmistust ning tehnilist osavust, võideldes kõvasti iga punkti eest. Võistluste tulemusena krooniti uued Eesti meistrid erinevates kaalukategooriates. See sündmus tõestab taaskord maadluse populaarsust ja olulisust Eesti spordimaastikul. Palju õnne võitjatele ning suur tänu kõigile osalejatele ja korraldajatele suurepärase ürituse eest!