Latsepov ja Nurme mahtusid Sevilla maratonil samasse minutisse | Kergejõustik

2264664h9e1dt24

Tere tulemast Eesti spordiuudistesse! Latsepov ja Nurme on teinud ajalugu, kui nad mõlemad mahtusid Sevilla maratonil samasse minutisse. See saavutus on väärt imetlust ja lugupidamist ning tõestab nende vaprust ja järjekindlust. Kergejõustikumaastikul on nende saavutusel suur tähtsus ning see on kindlasti innustav kõigile spordihuvilistele üle kogu riigi. Jätkake lugemist, et saada rohkem teavet selle muljetavaldava saavutuse kohta!

Eesti pikamaajooksjad Leonid Latsepov ja Tiidrek Nurme osalesid pühapäeval täispikal Sevilla maratonil ning mõlemad lõpetasid esimese 80 seas.

Kiireim eestlane oli pühapäeva ennelõunal aga Latsepov, kes lõpetas täisdistantsi ajaga 2:14.03, millega teenis üldarvestuses 74. koha. Ühtlasi tähistab see Latsepovi uut isiklikku tippmarki, sügisel jooksis ta Tallinna maratonil 2:14.22.

Nurme lõpetas ajaga 2:14.50, millega saavutas 78. koha.

Maratoni üldvõitjaks tuli Etioopia jooksja Deresa Geleta Ulfata, kes lõpetas ajaga 2:03.26, mis tähistab ühtlasi hooaja tippmarki. Esikolmikusse mahtusid veel prantslane Morhad Amdouni (+0.20) ning etioopialane Gashau Ayale (+1.26). Pariisi olümpiamängude normatiivi (2:08.10) täitsid 18 meest.

Naiste arvestuses läks võit samuti Etioopiasse, kui Azmera Gebru Hagos ajaga 2:22.13 üle finišijoone tuli. 25 sekundit hiljem finišeeris keenialanna Josephine Chepkoech, temast omakorda 13 sekundi kaugusele jäi kaasmaalane Magdalyne Masai. Naiste OM-normatiivi täitsid 20 võistlejat.

Kokkuvõttes näitasid Eesti kergejõustiklased Roman Latsepov ja Tiidrek Nurme tugevat esitust Sevilla maratonil, lõpetades mõlemad samasse minutisse. Nende saavutus on muljetavaldav ning annab lootust tulevastele võistlustele. See näitab nende pühendumust ja pingutust treeningutel, et saavutada hea tulemus suurel rahvusvahelisel võistlusel. Nende panus Eesti kergejõustikku on oluline ning kindlasti innustab see teisi noori sportlasi unistama suurtest saavutustest rahvusvahelisel tasandil. Loodame, et nende edu jätkub ja näeme neid tulevikus veelgi suurematel võistlustel esinemas.

Loe rohkem:  Julia Rakitina jooksis esimese Eesti naisena 6 tunniga üle 70 kilomeetri | Kergejõustik