Lätis oli inflatsioon veebruaris kõigest 0,4 protsenti | Välismaa

980047hb543t24

Eestis on majanduse ja inflatsiooni jälgimine alati oluline teema ning just sealt on ka Läti inflatsiooni langus veebruaris kõigest 0,4 protsenti uudis, mis paneb ka siinsed majanduseksperdid mõtlema. See näitaja viitab stabiilsele majanduskasvule ja tarbijahindade kontrollile, mis võib omakorda mõjutada ka Eesti majandust. Kuid mis peitub selle väikese inflatsiooni taga ja millised võiksid olla selle mõjud piiri taga asuvale naaberriigile? Selles artiklis uurime lähemalt Läti inflatsiooni näitajaid ja nende võimalikku mõju Eestile.

Läti tarbijahinnad tõusid 2024. aasta veebruaris aastases võrdluses 0,4 protsenti, teatas reedel statistikaamet.

Läti inflatsioon püsib madalal tasemel. Jaanuaris tõusid hinnad Lätis aastases võrdluses ainult 0,9 protsendi võrra. 

Võrreldes 2024. aasta jaanuariga tõusid tarbijahinnad veebruaris 0,1 protsendi võrra.

Aastases võrdluses vedasid veebruaris hinnatõusu tervishoiuga seotud kulutused.  Toiduained ja mittealkohoolsed joogid läksid kallimaks 0,4 protsendi võrra. 

Euroala inflatsioon aeglustus veebruaris aastavõrdluses 2,6 protsendile. Eestis tõusis tarbijahinnaindeks aastaga aga 4,2 protsenti. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Läti väga madal inflatsioonimäär veebruaris näitab, et nende majandus on stabiilne ja kontrollitud. See on hea uudis nii Läti elanikele kui ka välisinvestoritele, kes jäävad kindlasti huviga jälgima edasist arengut. Samuti võib see inflatsioonimäär olla heaks eeskujuks teistele Balti riikidele, sealhulgas Eestile, kuidas kontrollida majanduse kasvu ja tagada stabiilne hinnatase. Kõigi nende faktorite kokkusattumine võib viia kogu piirkonna jätkuvale majanduskasvule ja heaolule.

Loe rohkem:  Euroopa Ülemkogu otsused: abi Ukrainale ja imporditollid Vene teraviljale | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga