Läti alustas EM-valiksarja võiduga valitseva Euroopa meistri Hispaania üle | Korvpall

2273046h0f15t24

Tere tulemast Eestisse, kus korvpall on kirglikult armastatud spordiala! Lätist kostuvad võidurõõmuhõiked, kuna nad alustasid EM-valiksarja muljetavaldava võiduga valitseva Euroopa meistri Hispaania üle. See võit on tekitanud elevust kogu regioonis ning tõotab põnevat ja konkurentsitihe EM-valiksarja. Korvpallifestival on täies hoos ning kohalikud fännid on põnevil, et näha, mis veel ootab ees! Läti võit on kinnitanud, et korvpallimaailmas võib juhtuda ükskõik mida ning Eesti fännid on valmis kaasa elama kõikidele haaravatele mängudele.

2025. aasta Euroopa meistrivõistluste üks võõrustaja Läti alustas EM-valiksarja üllatusvõiduga, saades võõrsil 79:75 jagu valitsevast Euroopa meistrist Hispaaniast.

Läti juhtis suurema osa mängust. Teisel veerandajal oli vahepeal eduseis 12-punktiline, poolajapausile mindi lätlaste 40:37 juhtimisel. Kolmandal veerandil pääses Läti kaheksa-üheksa punktiga ette, kuid veerandaja lõpus jõudsid hispaanlased järele ja vile kõlades oli tablool 57:57 viik. Viimane veerandaeg kulges tasavägisemalt. Kui mängida oli neli sekundit, juhtis Läti 77:73, aga siis teenis Hispaania kolm vabaviset ja Xabi Lopez-Arostegui tabas neist kaks, vähendades vahe kahele punktile. Kaks sekundit enne lõpuvilet määrati vabavisked Lätile ja Janis Timma ei eksinud, tuues Lätile 79:75 võidu. Lätile oli see teine võit Hispaania üle, mullusel MM-il jäädi peale 74:69.

Läti resultatiivseim oli Rihards Lomazs 18 punktiga, lisaks andis ta seitse tulemuslikku söötu. Andrejs Gražulis panustas 13 ja Janis Timma 11 punktiga, Rodions Kurucs tõi üheksa punkti. Hispaania parim oli Dario Brizuela 16 punktiga, Jaime Pradilla panustas 14 punktiga, Ricky Rubio lisas 11 punkti ja andis viis korvisöötu.

Eestiga samasse alagruppi kuuluv Leedu alustas valiksarja kodus 83:64 võiduga Poola üle, Osvaldas Olisevicius tõi võitjatele 20 punkti.

Eesti kohtub reede õhtul avamängus võõrsil Põhja-Makedooniaga, esmaspäeval võõrustatakse Leedut.

Leedu – Poola 83:64

Läti võit valitseva Euroopa meistri Hispaania üle avamängus tõestas nende võimekust ja tugevat soovi jõuda Euroopa meistrivõistlustele. Nende meeskonna tugevus ja visadus on kindlasti märk sellest, et nad on tõsine konkurent selles valiksarjas. Hispaania kaotus näitas samuti, et neil tuleb tugevamini pingutada ja et nad ei saa loota lihtsatele võitudele. See on kindlasti põnev algus sellele valiksarjale ja lubab huvitavaid ja tasavägiseid mänge tulevikus.