Lastekirjanduse keskuses näeb illustratsiooninäitust linnaelust | Kirjandus

2294736h0786t24

Tere tulemast Lastekirjanduse Keskusesse, kus avaneb võimalus sukelduda põnevasse maailma, kus sõnad ja pildid kohtuvad. Hetkel saab nautida erakordset illustratsiooninäitust, mis kujutab endast linnaelu mitmekülgsust ja ilu läbi kunstiliste vaatenurkade. Näitus pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui ka väikestele kunstihuvilistele ning toob esile Eesti talentide loomingulisuse ja unikaalsuse. Astu sisse ja avasta uusi lugusid, mis pöörlevad ümber linnakeskkonna inspireeriva maailma.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse saalis ja trepigaleriis on avatud näitus “Millest räägib linn?”, kus saab näha kolme Balti riigi ja Poola illustraatorite loomingut. Näitus peegeldab seda, kuidas linna kujutatakse lasteraamatutes.

Kui tundub, et lasteraamatutes on linn sageli justkui idüllilise maaelu vastand, koht, kus on koguaeg kiire, mürarikas ja tolmune, siis tegelikult on linn lasteraamatutes palju kirjum ja põnevam erinevate varjunditega paik.

“Meie eesmärk on panna lapsi selle peale mõtlema, et kui nad elavad linnakeskkonnas, siis mis teeb üldse linnast linna, mis peaks linnas kindlasti olemas olema,” selgitas näituse kuraator Ulla Saar. “Et nad hakkaksid ka ise selle peale mõtlema, et kuidas see transport siin töötab, kuidas nad kooli lähevad, kuidas nad lasteaeda lähevad – et see linnakeskkond ei ole selline hirmus, kus on ainult autode toss, siin võib olla ka väga rõõmsaid ja huvitavaid asju. Et nad hakkaksid ise seda avastama ja enda jaoks põnevaks muutma,” rääkis Saar.

Näitusel on nii tulevikulinna kui ka minevikulinna, fantaasirohkeid linnaruume ja tegelasi. Taustal kõlavad linnahelid ja samal ajal näeb, kuidas erinevate riikide kunstnikud linna kujutavad.

Linnakeskkonda jõuab Saare sõnul lasteraamatutesse iga aastaga aina rohkem. “Kuna see ökoloogiline teema on meil väga populaarne praegu, siis see jõuab ka lasteraamatutesse nagu kõik kuumad teemad,” sõnas ta. “Seda linnakäsitlust on hästi erinevat, on hästi ajaloolist ja on tänapäeva kontekstist, et kuidas on näiteks prügi sorteerida. On ka transpordivahenditele pandud inimomadusi külge, hästi palju erinevaid käsitlusi on ja see on tore.”

Loe rohkem:  Tõnu Õnnepalu: Houellebecq natukene ärritab mind | Kirjandus

Näituse ülesehitus loob tunde, nagu oleksid linnas ja mõeldud on sealjuures kõigi peale. Nii pisemad kui suuremad külastajad saavad ise linnaruumi luua, mängida autodega linnavaibal, lugeda sealsamas raamatuid, uurida linnakaarti või ehitada magnetklotsidest linna.

Näitus on avatud 4. maini.

Kokkuvõttes on Lastekirjanduse keskuse illustratsiooninäitus linnaelust suurepärane võimalus kõigile huvilistele saada osa Eesti lastekirjanduse rikkast maailmast. Näitus pakub põnevat ülevaadet linnaelu erinevatest tahkudest ning annab külastajatele võimaluse näha maailma läbi kunstnike silmade. Lisaks on see suurepärane võimalus toetada kohalikke kunstnikke ning arendada laste lugemishuvi. Igaüks, kes armastab lugusid ja kunsti, peaks kindlasti külastama seda ainulaadset näitust Lastekirjanduse keskuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga