Tere tulemast Eesti uudistesse! Laanet algatas prokuratuuris teenistusliku järelevalve uudise, mis on pannud riigi elanikud tähelepanelikult kuulama. See samm näitab meie pühendumist õigluse ja läbipaistvuse tagamisele ning tõstab Eesti prokuratuuri mainet. Uudis on toonud kaasa palju küsimusi ja spekulatsioone, kuid üks on kindel – meie riik võtab õiguskaitse tõsiselt. Olge valmis jätkama selle loo jälgimist ja saama rohkem teavet meie õigussüsteemi toimimisest.
Justiitsminister Kalle Laanet (Reformierakond) allkirjastas esmaspäeval käskkirja, millega viib prokuratuuris läbi teenistusliku järelevalve.
Ministri käskkiri koosneb viiest punktist, millest ta esimeses teatab teenistusliku järelevalve algatamisest eesmärgiga analüüsida prokuratuuri juhtimisega seonduvalt perioodil 1. jaanuar 2023 kuni 1. märts 2024 tehtud otsuseid.
Teiseks annab minister teada, et teenistusliku järelevalve läbiviimiseks moodustatakse komisjon, kuhu kuulub vähemalt kolm liiget. Kes konkreetselt komisjoni kuuluma hakkavad, seda käskkirjast ei selgu.
Kolmandana märgib Laanet käskkirjas, et enne teenistusliku järelevalve läbiviimist esitab komisjon ministrile kooskõlastamiseks teenistusliku järelevalve täpsema ülesehituse ja uurimisküsimused.
Veel peab komisjon tegema järelevalve läbiviimisel koostööd prokuratuuriga. Järelevalve tulemusi kajastava kokkuvõtte esitamise tähtajaks määras minister Laanet 15. aprilli 2024.
Riigi peaprokurör Andres Parmas ütles eelmisel neljapäeval ERR-ile, et justiitsminister Kalle Laanet on survestanud teda ametist lahkuma ning oma tegevusega süsteemselt prokuratuuri diskrediteerinud.
Kokkuvõttes võib öelda, et prokuratuuri algatatud teenistuslik järelevalve Laaneti üle on oluline samm korruptsiooni ja kuritegevuse vastu võitlemisel Eestis. See näitab, et õiguskaitseorganid jälgivad hoolikalt ametnike tegevust ning võtavad vajadusel meetmeid seaduserikkumiste avastamisel. Loodame, et see juhtum aitab tõsta teadlikkust vajadusest ausa ja läbipaistva valitsemise järele ning julgustab teisi ametnikke järgima seadusi ja eetilisi standardeid. Sellega saab tagada ausa ja õiglase ühiskonna arengu Eestis.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus