Kvalifikatsioonist alustanud ukrainlanna alistas kahekordse võitja | Tennis

2224917hc343t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suurepärane uudis tennisefännidele. Kvalifikatsioonist alustanud ukrainlanna on suutnud võita kahekordset võitjat meie maailmakuulsal tenniseturniiril. See uskumatu saavutus on toonud palju elevust ja üllatusi meie spordiüritusele ning tõestanud, et talent ja kirg tennisemängu vastu ei tunne piire. Kõik spordisõbrad on vaimustuses sellest seninägematust saavutusest ning ootavad huviga, mis võib veel juhtuda selle põneva turniiri käigus. Seega, ärge jätke vahele võimalust kogeda põnevaid hetki ja suurepärast tenniseetendust Eestis!

Aasta esimesel tennise slämmiturniiril jätkab suurepäraselt ukrainlanna Dajana Jastremska, kes lükkas esmaspäeval konkurentsist endise esireketi ja kahekordse Austraalia lahtiste võitja Viktoria Azarenka.

Kvalifikatsioonist põhiturniirile jõudnud Jastremska (WTA 93.) on seejärel alistanud kolm asetusega mängijat: avaringis lubas ta Marketa Vondroušoval võita vaid kolm geimi, alistas kolmandas ringis Emma Navarro ning sai nüüd 7:6 (6), 6:4 jagu 18. asetatud Azarenkast. Sealjuures kestis esimene sett tund ja 16 minutit.

Ukrainlanna võitis oma esimeselt servilt mängitud punktidest 66 protsenti Azarenka 52 protsendi vastu, endine esireket sooritas 25 lihtvea kõrval 16 äralööki, kui Jastremska tegi 38 äralööki ja 37 lihtviga.

Neli aastat tagasi maailma edetabelis 21. kohale kerkinud 23-aastane ukrainlanna jõudis oma karjääris esmakordselt slämmiturniiri veerandfinaali, kus ta läheb vastamisi Linda Noskovaga. Maailma edetabelis 50. kohal olev 19-aastane tšehhitar läks oma neljanda ringi matši teise ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 23.) vastu avasetis 3:0 juhtima, siis tabas Svitolinat tugev seljavalu ja ta pidi pärast meditsiinilist pausi andma loobumiskaotuse.

“Mind tabas esimese geimi kahe viimase punkti ajal spasm või midagi sarnast ja ma ei saanud midagi teha: selg läks lihtsalt lukku. Väga kurb,” rääkis pisarais väljakult lahkunud Svitolina.

Loe rohkem:  Kuue aasta tagune võitja Osaka alistas Indian Wellsis endise viienda reketi | Tennis

Tabeli alumises pooles kohtuvad veerandfinaalides ukrainlanna Marta Kostjuk ja neljanda asetusega ameeriklanna Coco Gauff ning üheksandana paigutatud tšehhitar Barbora Krejcikova ja maailma teine reket Arina Sabalenka.

Kvalifikatsioonist alustanud ukrainlanna suutis tõeliselt imelise saavutuse ja alistas kahekordse võitja. See on suurepärane näide sellest, kuidas visadus ja tahe võivad viia kaugele. Ta näitas, et olles alustanud madalalt ja kõvasti töötades, on võimalik saavutada suurepäraseid tulemusi. Eesti tennisefännid on kindlasti tõeliselt uhked sellise saavutuse üle ning see motiveerib kindlasti ka meie noori tennisetalente. See mäng andis kindlasti mõtteainet ka teistele tennisesõpradele ja on suurepärane inspiratsiooniallikas kõigile spordisõpradele.