Kvalifikatsioonis oli kiireim Verstappen, 18-aastane debütant 11. | Vormelisport

2300394h6712t24

Eesti spordimaastikul on tervitatud uus talent Verstappen, kes üllatas kõiki oma kiireima kvalifikatsiooniajaga vormelisõidu debüüdil. Ainult 18-aastasena näitab ta juba oma võimekust ja potentsiaali tõusta tippu selles konkurentsitihedas spordialas. Tema nooruslik entusiasm ja kindel sõiduoskus on pannud kõik vaatajad juba tema järgmist võistlust ootama. Kas Verstappenist saab järgmine suur vormelisõidu täht? Ainult aeg näitab, kuidas ta suudab vastu seista kogenud konkurentidele ja säilitada oma kiireimat tempost edaspidi.

Vormel-1 hooaja teisel etapil Saudi Araabias oli ajasõidus kiireim kolmekordne maailmameister Max Verstappen. 18-aastane britt Oliver Bearman teenis oma debüütsõidus 11. koha.

Ka hooaja avaetapil esimese stardikoha teeninud Verstappen (Red Bull) oli kiireim kõigis kolmes sessioonis, saades oma parimaks ajaks kirja 1.27,472.

Hollandlane edestas teiseks jäänud Charles Leclerci (Ferrari) 0,319 sekundiga, teise stardiritta jäänud Sergio Perez (Red Bull) jäi 0,335 sekundi kaugusele, neljanda stardikoha teeninud Fernando Alonso (Aston Martin) kaotas Verstappenile 0,374 sekundiga.

Kuivõrd Ferrari sõitja Carlos Sainz Jr. peab Saudi Araabia GP pimesoolepõletiku tõttu vahele jätma, tegi Oliver Bearman oma F1-debüüdi. 18-aastane britt lõpetas esimese sessiooni üheksandana, kuid langes 11. kohaga pärast teist välja. Bearman teenis põhisõiduks 11. koha, saades oma parimaks ajaks 1.28,642.

Saudi Araabia GP põhisõit toimub laupäeva õhtul.

Kõigest 18-aastaselt suutis Max Verstappen tõestada oma kvaliteeti ja kiirust vormelisõidus, olles kvalifikatsioonis kiireim. Oma debüüthooajal näitas ta juba varakult, miks ta on üks kõige lootustandvamaid sõitjaid vormelimaailmas. Tema saavutus annab teistele noortele sõitjatele inspiratsiooni ja näitab, et kõik on võimalik, kui sul on piisavalt talenti ja tahtejõudu. Eesti fännid kindlasti jälgivad huviga Verstappeni edusamme ja ootavad põnevusega, mida tulevik toob tema karjäärile.

Loe rohkem:  Meedia: Lewis Hamilton peab läbirääkimisi Ferrariga | Vormelisport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga