Kuuendana startinud Aron lõpetas Austria sprindisõidu esikolmikus | Vormelisport

2456066h5521t24

Kogege Vormelispordi põnevust Eestis! Noor Eesti võidusõitja Aron sai Austria sprindisõidus suurepärase koha, startides kuuendana ja lõpetades esikolmikus. Tema osavus radadel ja laitmatu sõiduoskus tõid talle väärilise koha poodiumil. Aron on tõusuteel staariks Vormelispordi maailmas ja tema saavutused on Eestile uhkuseallikas. Jälgige seda põnevat sõitu, kui Aron jätkab oma teekonda Vormelispordi tippu.

Eesti vormelipiloot Paul Aron (Hitech) tegi laupäeval Austrias Red Bulli ringrajal toimuval vormel-2 etapil hea sõidu ning teenis sprindis kolmanda koha. Tema edu üldarvestuses paisus 15-punktiliseks.

Aron alustas sprindisõitu kuuendalt kohalt, kuid oli kaheksandaks ringiks juba neljandaks kerkinud. Eestlane jätkas suurepärase tempoga ning võttis 21. ringil sisse kolmanda koha, kuid enam kõrgemale kerkida ei õnnestunud.

Võidu teenis Oliver Bearman (Prema), kes edestas Pepe Martit (Campos) 1,7 sekundiga. Aron kaotas lõpuks võitjale kolme sekundiga ning edestas neljandaks jäänud Gabirel Bortoletot (Invicta) 0,6 sekundiga. Dennis Hauger (MP Motorsport) jäi viiendaks, aga kaotas võitjale finišis juba 11 sekundiga, tema järel finišeerisid Jak Crawford (DAMS; +11,6) ning esikohalt startinud Kush Maini (Invicta; +13,7). Punktikohale jõudis veel Joshua Durksen (PHM AIX; +13,8).

F2-sarja üldliider Aron teenis seega kuus lisapunkti ja on enne pühapäevast põhisõitu kogunud hooaja peale 106 punkti. Lähim konkurent Isack Hadjar (Campos) sprindis punkte ei teeninud ning eestlase edu paisus 15-punktiliseks.

Põhisõit algab pühapäeval kell 11, Aron stardib viiendalt kohalt.

Aroni muljetavaldav esitus Austrias mitte ainult ei tõstnud tema enesekindlust, vaid tõi Estonianale ka rahvusvahelist tunnustust. Tema tulemus on tõestuseks võistkonna raskele tööle ja pühendumusele, samuti Eesti noorte sportlaste potentsiaalile autospordis. See edu inspireerib kindlasti teisi noori võistlejaid ja aitab edendada vormelispordi huvi Eestis. Aroni esinemine on uhkuse allikas kõigile eestlastele, kes ootavad huviga tema edasisi saavutusi.

Loe rohkem:  Hamilton Ferrariga liitumisest: mul avanes võimalus täita lapsepõlveunistus | Vormelisport