Kuraator näitusest “Normist välja”: see on väga huvitav liikumine Eesti maalikunstis | Kunst

2224701h1216t28

Tere tulemast Eesti maalikunsti uusima trendi näitusse “Normist välja”! Selles näitusel saab näha avangardset lähenemist traditsioonilisele maalikunstile, mis on loonud murrangu Eesti kunstimaastikul. Kuraator on kogunud kokku erakordseid teoseid, mis väljendavad kunstnike soovi väljuda tavapärastest piiridest ning väljakutseid normidele. See ainulaadne väljapanek toob esile Eesti kunstnike julgust arendada ja muuta traditsioonilist maalikunsti ning pakub külastajatele võimaluse avastada uusi ja inspireerivaid perspektiive kunstis. Ärge jätke seda kunstielamust kasutamata!

Kadrioru Galeriis näitusel “Normist välja” on teosed, mis uurivad ja laiendavad maalikunsti piire. Näitus toob kokku kolm maalikunstnikku: Angela Soobi, Alar Tuule ja Edgar Tedresaare.

Kuraator Tiiu Rebase sõnul ühendab näitusel osalevaid kunstnikke klassikalistest maali normidest väljumine, katsetamine piiride ja mitmemõõtmelisusega. Näitusel on tundlikke, poeetilisi ja sotsiaalse närviga töid. Kunstnike teosed paiknevad galerii neljal korrusel, aatriumis on aga kaheosaline maali-installatsioon.

“Nad on läinud kolmemõõtmeliseks, mitmekihiliseks, nad ei kasuta enam lihtsalt lõuendit, nad kasutavad erinevaid materjale. Nad suhestuvad selle ruumiga, selle keskkonnaga, kus nad on ja muudavad vaataja teatud mõttes ka autoriteks. Need on väga palju mõtteainet andvad teosed,” kirjeldas Rebane.

“Nad on kaotanud suure osa oma sellisest atraktiivsusest, dekoratiivsusest, nad on muutunud abstraktsemaks, samas võites sügavuses. See on väga huvitav liikumine praegu Eesti maalikunstis,” väitis kuraator.

2224701h1216t28

Kuraator näitusest “Normist välja” on suurepäraselt seadnud välja kunstiteosed, mis seab kahtluse alla traditsioonilised normid Eesti maalikunstis. See on inspireeriv liikumine, mis toob esile erinevaid väljendusvorme ja avab uusi perspektiive kunstis. Näitus pakub vaatajatele võimaluse kaasa mõelda ja arutleda selle üle, mis on tavapärase kunsti piirid ja kuidas neid ületada. “Normist välja” on kindlasti väga huvitav ja oluline näitus Eesti kunstimaastikul, mis julgustab kunstnikke ja publikut mõtlema avaramalt ning avastama uusi võimalusi kunsti maailmas.

Loe rohkem:  Tartus avati Marge Monko ja Johan Huimerinna ühisnäitus "Seal on parem" | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga