Kümnekesi lõpetanud Flora loovutas Kalevile punkte | Premium liiga

2146585h0883t24

Eesti jalgpalli kodumaist liigat Premium liigat raputas hiljuti suur üllatus, kui valitsev meister FC Flora pidi vastu võtma üllatuskaotuse Tallinna Kalevi vastu. Flora, kes on seni kõik mängud võitnud, pidid liigatabelis teisele kohale loovutama. Kümnekesi lõpetanud Flora ei suutnud Kalevi jõulist rünnakut peatada ning jäi lõpuks 1-2 kaotusega alla. Mäng tõestas taas, et jalgpallis on kõik võimalik ning põnevus ja ootamatud pöörded jätkuvad ka sel hooajal Premium liigas.

Jalgpalli Premium liiga teises voorus pidi tiitlikaitsja Tallinna Flora koduväljakul Tallinna Kalevi vastu leppima 2:2 viigiga.

Avapoolaja ainsa väravaga sai hakkama Marek Kaljumäe, kes sai 13. minutil Aleksander Švedovski tsenderdusele pea vahele ning saatis palli Flora väravavõrku. Kalevi eduseis püsis 51. minutini, mil Robert Veering viigiväravani jõudis. Juba kuus minutit hiljem asus tiitlikaitsja juhtima, kui Daniel Kuraksin värava lõi.

Flora jäi 71. minutil arvulisse vähemusse, sest Tristan Pajole näidati Daniil Sotsugovile tehtud karmi vea eest punast kaarti. Kalev haistis vaikselt oma võimalust ning seadis tabloole viigi 78. minutil, mil Ats Purje toksas palli peaga võrku. Kohtumine lõppeski 2:2 viigiga ning kumbki meeskond viis koju ühe punkti.

Teises pühapäevases mängus alistas Paide Linnameeskond koduväljakul Nõmme Unitedi 3:1. Paide läks avapoolajal Robi Saarma ja Abdul Yusifi väravatest 2:0 juhtima. Teise vaatuse keskel lõi Aleksandr Alteberg nõmmekate kasuks ühe värava tagasi, ent lõppsõna jäi siiski Paidele ning teisel lisaminutil vormistas lõppskoori Saarma teine täpne tabamus.

Kahe vooru järel jätkavad täiseduga Tallinna Levadia, Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond. Floral ja Tartu Tammekal on kirjas neli ning Kalevil kaks punkti. Nõmme United, Pärnu Vaprus, Narva Trans ja FC Kuressaare pole veel punktiarvet avanud.

Loe rohkem:  Nõmme United laenas FCI Levadialt poolkaitsja | Premium liiga

Enne mängu:

Flora alustas hooaega võidukalt, kui tervitas avamängus liiga uustulnuk Nõmme Unitedit kahe vastuseta väravaga. Tiitlikaitsja tahab aga hoogu see hoida, sest nii Tallinna FCI Levadia kui Nõmme Kalju on alustanud kahe võimsa võiduga.

“Premium Liiga avamäng andis meile soovitud tulemuse, aga näitas ka ära mõned valukohad, mille kallal peame vaeva nägema,” ütles Flora treener Aiko Orgla. “Oleme saanud terve nädala korralikult treenida ning oma mängu lihvida. Pühapäeval ootab meid järjekordne põnev eksam. Tallinna Kalevi näol on tegemist sitke võistkonnaga, kelle vastu mängides peame olema väga hästi keskendunud.”

Mullu pingelises viimases voorus liigatabelis kolmandaks tõusnud Tallinna Kalev alustas tänavust hooaega ühe punktiga, kui mängis avamängus Tartu JK Tammekaga välja 1:1 viigi.

Eelmisel hooajal läksid Flora ja Kalev vastamisi neljal korral, kolm neist lõppesid Flora võiduga ning üks kohtumine jäi viiki. “Mäng Eesti meistriga on väljakutse meile,” sõnas Kalevi peatreener Daniel Meijel, kelle treeneritetiimiga liitus sel nädalal Soome jalgpallilegend Teemu Tainio.

Pühapäevase mängupäeva avavad Paide Linnameeskond ja Nõmme United, kes panevad Paides palli mängu kell 12.30.

Kümnekesi mängu lõpetanud Flora andis Kalevile raskes mängus punkte, mis võib mõjutada meeskondade positsiooni Premium liigas. Flora ja Kalev on mõlemad tugevad meeskonnad, kuid vahel võib ootamatuid tulemusi juhtuda. Oluline on meeskondade ja fännide jaoks hoida pea kõrgel ja jätkata järgmiste mängude ettevalmistamist. Premium liiga on põnev ja ettearvamatu ning see mäng on hea näide sellest, kuidas jalgpall suudab üllatada ja pakkuda pinget kuni viimase minutini.