Kümme kaugviset tabanud Howard vedas Baskonia võiduni, eestlased kahvatud | Korvpall

2311854hd9d0t24

Kuigi eestlased võitlesid visalt, jäi oma koduväljakul mänginud Baskonia vastu lõpuks alla. Kümme kaugviset tabanud Howard oli meeskonna silmapaistva esituse võtmefiguuriks, aidates neil kindla võidu saavutada. Eestlaste kahvatus väljakul oli märgatav, kuid mäng pakkus siiski pinget ja põnevust kuni viimase sekundini. Selles tulises korvpallimatšis sai näha tõelist mängumeeste vaimu ja võitlusvalmidust.

Hispaania korvpalli kõrgliigas viskas Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teist mängu järjest üle saja punkti, kui alistas Granada 104:88.

Nädala eest Barcelonat 103:96 võitnud Baskonia viskas laupäeval igal veerandajal vähemalt 25 punkti ja ei lubanud pärast kolmanda veerandaja keskel tehtud 12:0 vahespurti külalismeeskonda enam kümnest punktist lähemale.

Võimsa partii tegi Markus Howard, kes tabas laupäeval 14 kaugviskest koguni kümme ning lõpetas mängu 37 punktiga. Sellest enam on Hispaania kõrgliigas suutnud veel vaid 2014. aastal Barcelona eest 12 kolmest tabanud Jacob Pullen ning 20 aastat varem 11 kaugviset läbi rõnga saatnud Brasiilia legend Oscar Schmidt. Baskonia sai 33-st kaugviskest sisse 19 (57,6%).

Eesti koondislased mängu käiku oluliselt ei mõjutanud. 15 minutit väljakul veetnud Kotsar tabas oma ainsa kahepunktiviske ja võttis ka kaks lauapalli, Raieste arvele jäi sama mänguajaga üks möödavise, üks lauapall ja üks resultatiivne sööt.

Baskonia on tabelis 14 võidu ja kümne kaotusega viimasel play-off’i viival ehk kaheksandal kohal, sama võitude-kaotuste saldo on ka Manresal ning pühapäeval võib samale pulgale jõuda ka Badalona. Tabeliliidriks on Madridi Real (21-3).

Eesti korvpallifännid peavad tunnistama, et Tornike Shengelia ja Nicola Miroticu puudumine oli suur löök Baskonia meeskonnale. Siiski suutis Jayson Grangeri juhitud meeskond end kokku võtta ja võtta võidu tänu Mike Jamesi kirevale esitusele. Eestlaste poolt mängiv Janari Jõesaar ja Siim-Sander Vene jäid selles mängus kahvatuks, kuid on olemas potentsiaal paremaks. Tuleb loota, et järgmises mängus suudavad nad end tõestada ja aidata oma meeskonda võidule.

Loe rohkem:  Kullamäe viskas kolmesed mööda, aga Bilbao jätkab veerandfinaalis | Korvpall