“Kultuuristuudio. Arutelu” küsib, kas šokikunstil on piirid | Kultuuristuudio

1848041hafaet24

Tere tulemast Kultuuristuudiosse! Täna õhtul meie arutelul küsime, kas šokikunstil on piirid. Kas kunst peaks olema skandaalne ja šokeeriv või on olemas teatud piirid, mida ei tohiks ületada? Kas kunstnik peaks vastutama selle eest, kuidas tema töö mõjutab teisi? Liituge meiega sellel põneval diskussioonil ja avastage erinevad vaatenurgad šokikunsti teemal. Ootame teid kõiki!

Värske “Kultuuristuudio. Arutelu” vaagib hiljutise Tallinna tänavaruumi toodud näituse foonil, kas (šoki)kunsti eluõigus on piiritletud ja kas kunstnik peaks vastutama ka ühiskonna reaktsioonide pärast.

Veebruaris ilmusid mitmes Tallinnas linnaosas välireklaampindadele suuremõõdulised tõetruud pildid sõjas purustatud kortermajadest, mis kujutasid neidsamu hooneid, mille ees need plakatid asusid.

Väliruuminäituse “Hetk” autorid Estookin ja Rebeca Parbus soovisid enda sõnul vaatajaid panna tundma tänulikkust selle üle, et sõda meie tänavatel ei käi ning mõistma, kui habras on vabadus. Avalikkuse reaktsioonid olid aga vastandlikud: ühed kiitsid näitust, aga teiste hinnanul oli see tarbetu šokeerimine, sest nagunii on enamik siinsetest elanikest sõjaohust teadlikud.

Miks teha kunsti, miks raputab ja lõhestab, ja kas selle tegemisel peaks arvestama ka publiku vastuvõtu piiriga, arutlevad stuudios lavastaja ja näitleja Liis Lindmaa ning jurist ja endine Vaba Lava tegevjuht Steven-Hristo Evestus. Vestlust ohjab Merilin Pärli.

“Kultuuristuudio. Arutelu” on eetris neljapäeval kell 22 kanalil ETV2.

Kultuuristuudio arutelu šokikunsti piiride üle on tõstatanud olulise küsimuse kunsti rollist ja vastutusest ühiskonnas. Kuigi šokikunst võib šokeerida ja provotseerida, tuleb meeles pidada, et kunstil on siiski piirid. Kultuuristuudio julgustab avatud ja lugupidavat dialoogi erinevate kunstivormide üle ning kutsub üles mõtlema selle üle, kuidas kunstiline eneseväljendus võib mõjutada meie arusaamu ja väärtusi. Oluline on leida tasakaal vabaduse ja vastutuse vahel, et kunst saaks olla tõeliselt rikastav ja köitev väljendusviis.

Loe rohkem:  Aleksander Tsapov: ühiskondlikul konfliktil on ka positiivne väärtus | Kultuuristuudio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga