Kullamäe viskas kolmesed mööda, aga Bilbao jätkab veerandfinaalis | Korvpall

2249409h6c33t24

Tere tulemast kõigile korvpallifännidele! Möödunud ööl toimus põnev mäng Kullamäe ja Bilbao vahel, kus Kullamäe viskas kolmesed mööda, kuid Bilbao suutis endiselt veerandfinaali jõuda. See oli õhus põnevust ja põrgatust täis mäng, mis pakkus palju emotsioone nii mängijatele kui ka fännidele. Korvpall on alati olnud üks Eesti lemmikspordialasid ning see mäng oli küllaltki närviline ja põnev, et hoida meid kõiki ärevil. Järgmine mäng toob kindlasti uusi põnevaid hetki ning me ei saa oodata, millal saame uuesti kohtuda väljakul!

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe klubi Bilbao alistas FIBA Euroopa karikasarjas endise Karl-Johan Lipsu meeskonna Botevgradi Balkani 90:63 (24:23, 18:25, 34:13, 14:12).

Kui esimesel poolajal näidati veel üsna võrdset mängu, siis kolmanda perioodi alguses pani Bilbao jõudude vahekorra kiirelt paika.

19 pallikaotust teinud Balkani visked tabasid väljakult vaid 38,7-protsendiliselt võrreldes Bilbao 56,9 protsendiga. Seejuures oli külalistel probleeme vastase kodumeeskonna peatamisega korvi all, sest kahepunktivisete tabavusprotsent oli Bilbaol lausa 76,9.

23 minutit mänginud Kullamäe viskas neli punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/6), võttis seitse lauapalli, jagas seitse resultatiivset söötu, tegi kaks pallikaotust ja ühe vea.

Bilbao paremad olid Tryggvi Hlinason ja Alejandro Reyes 13 punktiga, külaliste kasuks tõi 13 silma ja kümme lauapalli Yordan Minchev.

Tegemist oli K-vahegrupi viimase vooru kohtumisega ning kuuest mängust viis võitnud Bilbao võitis grupi ja pääses esimese asetusega veerandfinaali. Samuti jõudis kaheksa hulka Porto (4-2), kuid Göttingeni (3-3) ja Balkani (0-6) jaoks sai hooaeg otsa.

Bilbao jaoks jätkub eurosari märtsis, kui veerandfinaalides minnakse vastamisi Varssavi Legiaga.

Kuigi Kullamäe viskas kolmepunktiviskeid mööda, suutsid Bilbao meeskonnakaaslased veerandfinaali koha kindlustada. Üks mängija ebaõnnestumine ei määra kogu meeskonna saatust ning see tõestab meeskonna tugevust ja ühtsustunnet. Kuigi võit ei tulnud lihtsalt, suutsid mängijad oma meeskonna üle uhkust tunda. Eesti korvpallifännid saavad olla uhked Kullamäe ja tema meeskonnakaaslaste üle ning loodetavasti jätkavad nad edukalt ka edasistes mängudes.

Loe rohkem:  Rosenthali võimas mäng aitas Tartu Ülikooli Lätis võiduni | Korvpall