Krasnodari krai naftarafineerimistehases puhkes tulekahju | Välismaa

2250696hb5cft24

Tere tulemast! Täna räägime jahmatavast sündmusest Krasnodari krai naftarafineerimistehases, kus puhkes suur tulekahju. See on tekitanud palju küsimusi ja muret nii kohalike kui ka rahvusvaheliste kogukondade seas. Tulekahju mõju ulatub kaugemale piirkonnast ning sellel võivad olla ka tulevikus ulatuslikud tagajärjed. Oleme siin, et tuua teile kõige värskemat informatsiooni ja uurida, milliseid meetmeid võetakse olukorra leevendamiseks ning tagajärgede minimeerimiseks. Lugege edasi, et saada rohkem teada sellest üllatavast sündmusest.

Krasnodari krai naftarafineerimistehases puhkes tulekahju. Venemaa korraldas droonirünnaku Ukrainale. USA hinnangul on Zelenskil õigus otsustada armee juhtkonna üle.

Oluline reedel, 9. veebruaril kell 5.45:

– Krasnodari krai naftarafineerimistehases puhkes tulekahju;

– Venemaa korraldas droonirünnaku Ukrainale;

– USA hinnangul on Zelenskil õigus otsustada armee juhtkonna üle.

Krasnodari krai naftarafineerimistehases puhkes tulekahju

Krasnodari krais asuvas Ilski naftarafineerimistehases algas kella kahe paiku kohaliku aja järgi tulekahju.

Sotsiaalmeedias levivate kohalike elanike ütluste sõnul oli kuulda vahetult enne tulekahju puhkemist droonimootorite tööd ning plahvatusi.

Vene sotsiaalmeediakanalite väitel suudeti tulekahju kella kolmeks kustutada.

Mõttekoda ISW on märkinud oma hiljutises sõjaülevaates, et Ukraina on hakanud sihtima oma droonirünnakutes Venemaa naftahoidlaid ja -rafineerimistehaseid ning gaasirajatisi. Mõttekoja sõnul on selle eesmärgiks vähendada Venemaa valitsuse tulusid energiakandjate ekspordist, mida see kasutab sõja rahastamiseks.

Viimaste nädalate jooksul leidis Venemaal aset mitu plahvatust, millest kõige märkimisväärsemad toimusid Peterburis ja Leningradi oblastis asuvates nafta- ja gaasirajatistes.

Venemaa korraldas droonirünnaku Ukrainale

Venemaa korraldas öösel vastu reedet droonirünnaku Ukrainale. Droone märgati Harkivi, Mõkolajivi ja Hersoni oblasti õhuruumis.

Droonirünnaku tagajärjel algas Harkivi oblasti Zmijivi omavalitsuses tulekahju. Harkivi oblasti sõjaväelise administratsiooni juhi Oleh Sõnehubovi sõnul ründas Venemaa oblastit vähemalt viie Shahed-136 drooniga.

Loe rohkem:  Ukraina tulistas alla veel ühe Vene sõjalennuki Su-34 | Välismaa

Esialgsetel andmetel pole inimesed rünnakus viga saanud.

USA hinnangul on Zelenskil õigus otsustada armee juhtkonna üle

Valge Maja riikliku julgeolekunõukogu eestkõneleja John Kirby kommenteeris neljapäeval Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski otsust vahetada välja Ukraina relvajõudude ülemjuhataja, vahendas uudisteagentuur UNIAN.

Kirby toonitas, et Zelenski on Ukraina relvajõudude kõrgeim juht ja otsustab, kes on sõjaväe juhtkonnas.

“See seisnebki tsiviilkontrollis. Me teame seda. Ja me töötame kõigiga, kes juhivad Ukraina armeed. Jätkame koostööd oma Ukraina kolleegidega,” kinnitas Kirby.

Kirby sõnul ei nõustu ta ühtlasi väidetega, et relvajõudude ülemjuhataja väljavahetamine viitab olukorra ebastabiilsusele Ukrainas.

Kaitseminister Rustem Umerov teatas varem päeval, et Ukraina relvajõudude juhataja Valeri Zalužnõi vabastati ametist.

“Täna tehti otsus muuta Ukraina relvajõudude juhtkonda. Ma olen siiralt tänulik Valeri Fedorovõtšile (Zalužnõile) kõigi tema saavutuste ja võitude eest,” ütles Umerov sotsiaalmeedias.

“Sõda muutub ja nõuab muutusi. Sõjategevus 2022., 2023. ja 2024. aastal – need on kolm erinevat reaalsust. 2024. aasta toob kaasa uued muutused, milleks tuleb valmis olla. Vaja on uusi lähenemisi, uusi strateegiaid,” lisas Umerov.

President Zelenski teatas seejärel, et nimetas relvajõudude uueks juhiks maavägede ülema kindralkolonel Oleksandr Sõrskõi.

“Zalužnõi lahkumine ei mõjuta USA toetust Ukrainale,” teatas Pentagon.

Pentagoni teadaande kohaselt pole USA kaitseministril Lloyd Austinil olnud veel võimalust Ukraina relvajõudude uue juhataja Sõrskõiga rääkida.

“Ukraina presidendil on õigus valida, kes juhib Ukraina armeed ja erinevalt Venemaast on Ukrainal demokraatlik tsiviilkontroll sõjaväe üle,” sõnas kaitseministri abi Celeste Wallander.

In conclusion, the recent fire at the Krasnodar Krai oil refinery serves as a reminder of the potential dangers and risks associated with the oil and gas industry. It is crucial for companies to prioritize safety measures and invest in efficient emergency response systems to prevent such incidents from occurring in the future. The authorities should conduct a thorough investigation to determine the cause of the fire and ensure that necessary steps are taken to avoid similar accidents. This incident also highlights the importance of international cooperation and knowledge sharing in improving industrial safety standards.

Loe rohkem:  Leedu sai tulumaksujuhisega viivitamise eest Euroopa Komisjonilt hoiatuse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga