Kõrvemaa suusamaratoni naiste võitja selgitas fotofiniš | Suusatamine

1805261he2dbt24

Tere tulemast Kõrvemaa suusamaratoni, kus tänavune naiste võitja selgitati põnevas fotofinišis! Suusatamise entusiastid üle kogu riigi kogunesid selleks sündmuseks, et näha oma lemmiksportlasi võistlemas. Päeva lõpuks oli võitja selgitamine äärmiselt pingeline ning lõpuks tuli otsustada finišifoto abil. See sündmus tõi kaasa suurepäraseid emotsioone ja põnevust ning oli suurepäraseks näiteks sellest, miks suusatamine on üks Eesti lemmiksportidest.

Kõrvemaa suusamaratonil võitsid pikema ehk 38 km pikkuse distantsi meestest Marko Kilp (1:31.06) ja naistest Tatjana Mannima (1:38.58).

Kilp edestas teise koha teeninud Bert Tippit nelja minuti ja 53 sekundiga. Kolmandaks tuli Gert Jõeäär (+5.04). “Hooaja esimene pool ei sujunud haiguste tõttu, kuid nüüd on vorm hea ja loodan kaasa lüüa kõikidel MK etappidel,” lausus rohkem sprinterina tuntud Kilp.

Naiste konkurents oli palju tihedab, sest Mannima paremuse Merilin Jürisaare ees selgitas alles fotofiniš. “Kõrvemaal on tuju hea juba enne starti, lõbus meeleolu! Nii palju rahvast, nii tore,” lausus võitja. Kolmandaks tuli Ann-Christine Allik (+3.47).

Lühema ehk 19-kilomeetrise distantsi võitis Anders Veerpalu (47.23), edestades sekundiga vend Andreas Veerpalu. Naistest võitis Emma Maria Päärson (53.02).

Kokku pakkus suusamaraton rõõmu pea 700 rahvasportlasele. Vaatamata kergetele plusskraadidele olid rajaolud suurepärased ja rajapõhi jäi tugevaks ka teiseks ringiks.

Kõrvemaa suusamaratoni naiste võitja selgitas fotofinišil, näidates tõelise võidurõõmu ja püüdluste tasuvust. Sellel sündmusel osalemine näitab meie kogukonna tugevat sidusust ja pühendumist suusaspordile. Naiste võistlejate tasavägine võistlus on suurepärane näide nende pühendumisest ja oskustest ning see innustab kindlasti ka teisi osalema tulevastel suusasõitudel. Soovime kõigile osalejatele õnne ja edu ning loodame, et järgmine suusamaraton toob kaasa veelgi suurema osavõtu ja põnevust!

Loe rohkem:  Soome suusatajad rõõmustasid Lahti MK-etapil kodupublikut | Suusatamine