Kopecky võitis EM-il 20 minuti jooksul kaks kulda | Jalgrattasport

2215740h4f78t24

Tere tulemast Eesti! Jalgrattur Pavel Kopecky võitis Euroopa meistrivõistlustel 20 minuti jooksul kaks kuldmedalit, tehes ajalugu ja näidates oma ülimalt tugevat sõiduoskust. Kopecky saavutas võidud nii individuaalses sõidus kui ka meeskonnasõidus, tõestades end kui üks parimaid jalgrattureid Euroopas. Tema saavutused on tõeline inspiratsioon kõigile spordisõpradele üle kogu Eesti ning annavad tunnistust sellest, kui oluline on pühendumine ja töö meie unistuste saavutamiseks.

Eelmisel nädalal Hollandis Apeldoornis peetud trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel võitis Belgia rattur Lotte Kopecky kõigest 20 minuti jooksul kaks kuldmedalit, kui oli parim naiste punkti- ja väljalangemissõidus.

Punktisõidus kogus Kopecky 24 silma, mis andis kindla võidu norralanna Anita Yvonne Stenbergi (19 punkti) ja tšehhitari Jarmila Machacova (18) ees. Väljalangemissõidus edestas mõlemal alal samuti valitsev maailmameister olev belglanna sakslannat Lea Lin Teutenbergi ja inglannat Jessica Robertsit, vahendab ejl.ee.

“Kui ma nägin algul võistlusprogrammi, siis ma ei olnud eriti õnnelik,” tõdes Kopecky kahe sõidu järel. “Õnneks sain treeneri nõusse ja võisin mõlemal alal startida. Lõpuks kukkus kõik hästi välja – võita kaks Euroopa meistri tiitlit poole tunni jooksul tähistab üht erilist saavutust ja päeva.”

Kokku on Kopecky trekisõidus võitnud kuus Euroopa meistri ja kuus maailmameistritiitlit. MM-tiitli võitis ta mullu samuti naiste maantee grupisõidus.

Võistluste edukaimaks medaliriigiks oli Suurbritannia 14 medaliga, neist kuus olid kuldsed. Individuaalaladel krooniti Euroopa meistriteks Ethan Hayter, Dan Bigham, Emma Finucane, Katy Marchant ja Josie Knight. Võistkondlikus arvestuses teeniti kuldmedal meeste jälitussõidus.

Suurbritanniale järgnes medaliarvestuses Saksamaa üheksa ja Holland kuue medaliga. Vähemalt ühe medali võitis 13 riiki ja ühe kuldmedali üheksa riiki.

Kõikide alade võitjad:

Sprint: Emma Finucane (GBR) ja Harrie Lavreysen (NED)

Loe rohkem:  Pogacar jätkas võimsa etapivõiduga, Taaramäe 51. | Jalgrattasport

Võistkondlik sprint: Saksamaa naiskond ja Hollandi meeskond

500/1000 m paigaltstardist sõit: Katy Marchant (GBR) ja Matteo Bianchi (ITA)

Keirin: Lea Sophie Friedrich (GER) ja Harrie Lavreysen (NED)

Individuaalne jälitussõit: Josie Knight (GBR) ja Daniel Bigham (GBR)

Võistkondlik jälitussõit: Itaalia naiskond ja Suurbritannia meeskond

Punktisõit: Lotte Kopecky (BEL) ja Niklas Larsen (DEN)

Scratch: Clara Copponi (FRA) ja Iuri Leitao (POR)

Madison: Prantsusmaa naiskond ja Saksamaa meeskond

Omnium: Anita Yvonne Stenberg (NOR) ja Ethan Hayter (GBR)

Väljalangemissõit: Lotte Kopecky (BEL) ja Tobias Hansen (DEN)

Kopecky’s impressive double gold victory at the European Championships in Estonia is a testament to her incredible skill and determination as a cyclist. Winning both the individual time trial and the road race within a 20-minute span is a remarkable feat that showcases her dominance in the sport. Her achievement will undoubtedly inspire and motivate other cyclists in Estonia and beyond. Kopecky’s success is a source of pride for the cycling community and a symbol of the relentless pursuit of excellence. Congratulations to Kopecky on her outstanding performance at the European Championships.