Kõlvart: ma ei hoia enda positsiooni iga hinna eest | Eesti

2313672h7cd5t24

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on tuntud oma avatud suhtluse ja ausa lähenemise poolest poliitikas. Ta on rõhutanud, et tema jaoks pole oluline säilitada oma positsiooni iga hinna eest, vaid pigem teenida linnaelanike huve parimal viisil. Kõlvart on läbipaistva valitsemise eest võidelnud ja tunnustatud tema pühendumuse eest linnakogukonnale. Tema siiras soov töötada linna heaks ja kuulata elanike muresid on aidanud teda saavutada usaldusväärset mainet ning positiivset tagasisidet.

Sotsiaaldemokraatlikult Erakonnalt ei ole tulnud ametlikke signaale, et nad sooviksid koalitsiooni Keskerakonnaga Tallinnas lõpetada, ütles “Aktuaalsele kaamerale” keskerakondlasest linnapea Mihhail Kõlvart, kelle umbusaldamise 37 volikogu liiget neljapäeval algatas. Kõlvarti sõnul ei kavatse ta iga hinnaga linnapeakohast kinni hoida.

Kuidas te olukorda hindate? Kas on olukord Tallinnas Keskerakonna jaoks kriitiline või mitte?

Muutused on võimalikud. Aga see ongi poliitika ja volikogu peab otsustama, kuidas me edasi läheme.

Kas Igor Gräzini otsus tuli teile üllatusena?

Ütleme nii, et võib-olla tema pakutud sõnastus on mõnes mõttes imelik: et ta on kindel, et mind ei saa korruptsioonis süüdistada, aga on võimalik teoreetiline oht. Mida see päriselt tähendab, mina ei saanud aru.

Aga see, et ta teie vastu hääletab, tuli teile üllatusena? Arvasite, et kõik on nüüd Keskerakonnast juba läinud, kes on minemas olnud?

Ta ei ole veel hääletanud ja me ei tea, kas ta hääletab. Siis elu näitab.

Paberil on Keskerakonna kukutamine teoreetiliselt võimalik ka ilma EKRE-t kaasamata. Mida te arvate, mida sotsiaaldemokraadid nüüd teevad, sest ka neil on eriarvamusi? SDE fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ütles “Ringvaates”, et nende jaoks on kohtuotsus kaasa toonud ka eetilise mõõtme. Kas saate aru, mida ta silmas peab?

Loe rohkem:  Ida-Virumaa on hädas libedate teedega | Eesti

Mina lähtun sellest, et kohtuotsus ei ole jõustunud.

See on olnud ikkagi väga valus löök Keskerakonnale. Sporditermineid kasutades, see otsus lõi teid pikali.

Sporditermineid kasutades, matš lõpeb, kui tuleb viimane raund ja seda pole veel tulnud.

Aga te olete väga halvas seisus?

Oleme raskes seisus. Aga sõltumata sellest, millega see asi lõpeb, mina olen kindel, et Keskerakond saab hakkama. Ei ole esimene raske olukord, tõenäoliselt ei ole ka viimane.

Kas olete ise nõus koalitsiooni säilitamise nimel linnapeakohast loobuma juhul, kui kokkulepe sotsiaaldemokraatidega oleks, et jätkub sama koalitsioon, aga linnapea tuleb sotsiaaldemokraatide leerist?

Mina loodan, et see, mida me oleme juba sotsiaaldemokraatidega kokkuleppinud, on ilusasti koalitsioonilepingus kirjas ja see ei ole kindlasti kauplemise koht. Aga kui otsustab volikogu või meie fraktsioon, et oleks vaja seda valemit kuidagi teistmoodi kokku panna, mina kindlasti ei hakka iga hinnaga enda positsiooni hoidma.

Kindlasti olete olnud sotsiaaldemokraatidega pidevas kontaktis. Millist infot teile on antud, kuhu poole nende otsus võib kalduda ja millal otsus võiks tulla? Sest Ossinovski ütleb üht, erakonna juht Lauri Läänemets teist, sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Madle Lippus kolmandat.

Mina lähtun praegu sellest, mida ma tean ametlikult. Ei ole antud ühtegi signaali, et on soov koalitsiooni lõpetada. Kui selline signaal tuleb, siis sellest tuleb ka lähtuda. Mina praegu seda ei ole kuulnud.

Järgmisel istungil peaks tulema umbusaldushääletus ja see on 4. aprillil. Kui suur on tõenäosus, et tuleb erakorraline istung ja võib-olla juba järgmisel nädalal võetakse see küsimus ette?

Volikogu peab seda otsustama, millal, kas järgmisel nädalal või kahe nädala pärast. See ei ole tõenäoliselt väga põhimõtteline.

Loe rohkem:  Teedel tekib pühapäeva öösel jäätumise oht | Eesti

Mida te arvate, kui suur on tõenäosus, et see võis olla teie viimane intervjuu linnapeana siin stuudios?

Kõik on võimalik.

Kõlvarti sõnul on oluline, et ta ei hoia oma positsiooni iga hinna eest ning on valmis muutusteks. Ta rõhutas, et tema eesmärk on jätkuvalt teha tööd selleks, et Tallinn oleks kõigile elanikele parem paik. See näitab tema pühendumust linna ja selle elanike heaolu parandamisele. Kokkuvõttes võib öelda, et Kõlvart on avatud uutele ideedele ja valmis tegema vajalikke muudatusi, et saavutada parem tulevik kogu kogukonnale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga