Tere tulemast Eestisse, maaile, kus kõigevabade küpsetiste pagarid ei tee järeleandmisi! Siin saad nautida maitsvaid küpsetisi, mis on valmistatud kire ja pühendumusega ning ei jäta sind kunagi pettuma. Kui armastad head toitu ja hindad kvaliteeti, siis oled õiges kohas. Elu Eestis on täis maitseelamusi ja avastamisrõõmu ning kohalikud pagarid on valmis sind sellest osa saama. Astu sisse ja avasta maailm, kus maitsemeeltele tehakse rõõmu ilma kompromissideta!
Aina rohkem diagnoositakse inimestel erinevaid allergiaid ja toidutalumatusi, mis teevad toidulauale valikute leidmise järjest keerulisemaks. Pagar Birgit Paasma õpetas “Terevisioonis”, kuidas valmistada muffineid, mis on laktoosi-, gluteeni- ja muude allergeenide vabad, kuid maitsevad endiselt sama hästi.
“Selles muffinitainas on kokku seitse komponenti, gluteenivaba jahusegu, mis koosneb maisi- ja riisijahust, mandlijahu, toorkakao pulber, kartulivalk, mida saab küpsetamiskoolitustel, aga tavakauplustest kahjuks mitte,” rääkis “Gluteenivaba Pagarikoda” omanik Birgit Paasma, millega ta asendab oma küpsetistes tavalise nisujahu. “Siis veel kõigevaba šokolaad ja kookosrasv.”
“Kui võtta ainult üks jahu, näiteks mandlijahu, võib juhtuda, et kook jääb mure, ei hoia hästi koos, maitse pole võib olla kõige parem, kook ei ole pehme, ei kerki nii hästi ja seepärast ei saa nisujahu üks ühele mõne teise jahuga asendada, vaid peab kasutama jahusegu,” selgitas Paasma.
Jahusegu tuleb segada kõigevaba šokolaadi ja kookosrasvaga. “Võib panna ka viinamarjaseemneõli, sest need on maitsetud. Rapsiõlil on kõrvalmaitse juures ja see ei ole nii kasulik ka,” lisas ta.
“Muffini sisse uuristasin väikese augu, kuhu lisasin kirsidžemmi, mis on tehtud pektiiniga. Oma tooteid magustan ma stevia ja erütritooliga, mis saadakse maisi hapendamisel. Kuna stevia on väga magus, panen seda väga väikese koguse,” ütles Paasma. “Selle peale panen kreemi, mis on tehtud kõigevabast šokolaadist ja kookoskreemist, mida ei tohi segamini ajada kookospiimaga. Magustamiseks lisan natuke erütritooli ja steviat.”
Gluteenivaba muffin on konsistentsilt natuke tihkem kui nisujahuga tehtud. See ei kerki nii kohevaks, sest tainas pole muna. “Aga mida me üritame teha, kui me teeme kõigevabasid küpsetisi, on see, et me ei tee maitse osas allahindlust, et toode oleks originaalile ikka võimalikult lähedal ja kui inimene sööb, saab ta oma naudingu ikkagi kätte.”
Birgit Paasma teekond gluteenivabade küpsetiste juurde algas sellest, kui sündis tema keskmine laps, kellel avastati gluteeni- ja kaseiinitalumatus, mis tähendab, et ka laktoosivabad tooted ei sobinud lapsele, sest sisaldavad ikkagi lehmapiima.
Kõigevabade küpsetiste pagarid ei tee järeleandmisi oma maitsete ja kvaliteedi osas ning see on tõeline tunnustus nende pühendumusele. Nende leivad ja kondiitritooted on alati värske ja maitsvad ning pakuvad tõelist naudingut igale külastajale. See on osa Eesti kultuurist ja traditsioonidest, mis muudab meie elu rikkamaks ja mitmekesisemaks. Seega, laske end üllatada ja nautige kõigevabade küpsetiste pagareid, kes ei tee järeleandmisi oma kunsti ja kirgastamises.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus