Kohtla-Nõmmel nauditi tantsides kaunist talveilma | Eesti

1707743349 2256240hbb99t24

Tere tulemast Kohtla-Nõmmel, kus talv on imeline aeg tähistamaks elu läbi tantsu ja ilusa ilma nautimise! Siinne kogukond kogunes äsja, et tähistada talvist pööripäeva tantsimise ja muusika saatel. Meie kaunis Eesti maa on täis kultuuri ja traditsioone ning Kohtla-Nõmmel on eriline võime luua maagilist õhkkonda, mis paneb inimesed ühenduma ja rõõmustama. Liituge meiega, et avastada meie särav talv ja nautida seda läbi tantsu ja rõõmu!

Ida-Virumaal peeti nädalavahetusel talvist rahvatantsupidu.

Kohtla-Nõmmele Eesti kaevandusmuuseumisse oli pakaselisest ilmast hoolimata rahvatantsu nautima tulnud 900 tantsijat 14 maakonnast ehk kohale ei tulnud vaid hiidlased.

Korraldajate sõnul näitas ootamatult suur osalejate arv, et ka talvel soovivad tantsijad värske õhu käes jalga keerutada.

Kava pani kokku Urve Kilk, päeva juhtis Märt Agu.

Talvepilgari nime all toimunud pidu taaselustas 2005. aastal alanud tuhamägede tantsupidude traditsiooni, mis pärast 13. pidu pandi pausile seitse aastat tagasi.

Kohtla-Nõmmel toimunud talvetantsupidu oli kaunis ja pidulik sündmus, kus kohalikud said nautida ilusat talveilma tantsides ja lustides. Sellel üritusel oli võimalus tunda rõõmu Eesti talvest ning tantsida traditsioonilistele ja kaasaegsetele meloodiatele. Lisaks oli see suurepärane võimalus kogukonnale kokku tulla ja ühiselt tähistada talveperioodi. Üritus tõi inimestele palju rõõmu ja elevust ning kindlasti jätab see mälestuseks toreda kogemuse ja soovi taas tulevikus osa võtta sellistest üritustest.

Loe rohkem:  Vald piiras hulljulgete huviliste tõttu ligipääsu Jägala joale | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga