Kohalikud teed on hakanud sula tõttu lagunema | Eesti

2290509h5769t24

Tere tulemast Eestisse, kus kevad tuleb alati koos sulaga, mis muudab meie kohalikud teed lagunema! See on aeg, mil meie teede pinnakate hakkab sulamise tõttu murenema ja lõhenema, tekitades ohtlikke olukordi liiklejatele. Kuid ärge muretsege, meil on võetud meetmeid, et parandada ja renoveerida meie teid ning tagada ohutu sõidukeskkond. Tulge avastama kaunist Eesti loodust ja kultuuri, kuid olge ettevaatlikud teedel!

Teed on hakanud saabunud sula tõttu lagunema, mis tähendab seda, et inimesed ei pääse nii lihtsalt kodust liikuma, teisalt ei jõua ka teenused nendeni. Paljud omavalitsused on juba kehtestanud teedele massipiirangud samas tuntakse muret, kust leida raha teede remondiks.

77-aastane Aime Kauts elab koos oma pojaga Põlvamaal Koolma külas. Teede lagunemine ja porivangi jäämine on seal iga-aastane paratamatus, mis tänavu saabus oodatust varem. Muuhulgas tähendab see näiteks seda, et postiljon sinna enam posti ei too.

“Ta (postiljon – toim.) ütles nii, et ta paneb Leevi kauplusesse posti; meie ütlesime, aga kuidas me kaupluse juurde saame? Kui tema ei saa meie külla, kuidas meie peame Leevile saama? Ja jumalale tänu, et meil ühtegi suurt õnnetust ei ole olnud. Siin paar nädalat tagasi naabril põles laut maha. Praegu tuletõrje – kas oleks tulnud need 20-tonnised masinad siia või?” rääkis Kauts.

Samal ajal paigaldab valla taristuspetsialist Rainis Oper kergkattega teedele massipiirangu märke. Tema sõnul tuleb valda iga päev kaebusi lagunevate teede pärast, samas raha teede korrashoiuks napib.

“Selles suhtes on kriitiline (olukord) küll, et raha on suhteliselt vähe remondiks ja teeme  niimoodi, et kõige kriitilisematest kohtadest (hakkame) pihta,” lausus Oper.

Kuigi teede lagunemine on alles alguses, on mure  enamikes omavalitsustes ühesugune.

Loe rohkem:  Reformierakond asus uuendama pea 20 aasta vanust programmi | Eesti

“Ütlen täitsa ausalt ja siiralt, et ma arvan, et ühegi omavalitsuse eelarvest teedele eraldatud summadest päriselt ei jätku. Nende parandamine on nagu Tallinna linna ehitamine, see ei saa tõenäoliselt kunagi valmis,” ütles Kanepi valla majandusosakonna juhataja Rain Sangerneb.

Et teid halvima eest kaitsta, kehtestavad omavalitsused massipiiranguid. Kanepi vallas kehtestati need tänavu kolm nädalat varem kui varasematel aastatel. Need piirangud puudutavad aga kõige otsesemalt metsandussektorit, mistõttu on nii mõnelgi pool jäänud puude kuhilad kiirelt sulale läinud ilma tõttu kuivemate ilmade ootele. Juba on aga vald pidanud tegema ka erandeid.

“Me oleme praeguseks väljastanud neli piiranguaja luba, kaks luba oleme väljastanud teehooldusmasinatele, loomulikult pidime väljastama loa aktsiaseltsile Eesti Keskkonnateenused, et inimeste prügi saaks ära veetud,” lausus Sangerneb.

Olukorra muudab eriti keeruliseks kartus, et sulaperiood venib pikale, mis mõjub teedele eriti halvasti.

Kohalikud teed on hakanud sula tõttu lagunema Eestis, mis on tekitanud probleeme liiklusele ja ohustab liiklusohutust. Selleks, et tagada teede parem seisukord ja turvalisus, on oluline tegeleda teede remondi ja hooldusega efektiivselt ning kiiresti. Lisaks on oluline ka jälgida ilmaprognoose ning ennetada teede lagunemist võimalikult varakult. Ainult koostöös võime tagada ohutuma ja mugavama liikluse kohalikel teedel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga