Koerte treener: mida varem koera veega harjutada, seda parem | Elu

2288919he2a0t24

Tere tulemast Eestisse, kus koerte treenimine ja hooldamine on oluline osa paljude perede igapäevaelust. Siin on levinud arvamus, et mida varem alustada oma neljajalgse sõbra harjutamisega veega, seda parem. Koerte treenerid rõhutavad selle olulisust, et tagada lemmikloomale ohutu ja lõbus kogemus veekeskkonnas. Olgu see siis ujumine järves, jõgedes või meres, õige treening aitab koeral arendada enesekindlust ja füüsilist vastupidavust. Nii et ärge kartke astuda veekesse koos oma koeraga ja nautige sellest tulenevat rõõmu ja lähedust!

Koerte treener Aili Kivinurm, kes muu hulgas töötab Eesti esimeses koertele mõeldud basseinis, selgitas “Ringvaates”, et koera võiks juba kutsikaeas veega sõbraks teha.

Enne seda kui koer basseini läheb, tehakse talle eelpesu. “Siis on tal endal mõnusam ja bassein on puhtam,” täpsustas koerte spaa asutaja Aivar Roop. Kui eelpesu tehtud, läheb koer koos instruktoriga basseini.

Koerte treener Aili Kivinurm soovitab koeraomanikel oma lemmikut veega võimalikust vara harjutama hakata. “Mida noorem ta on, seda vähem on tal hirme, seda kergem on teda käsitleda. Keskmist kasvu koera saab tõsta, aga kui on 70-kilone koer, siis teda enam ei tõsta. Palju lihtsam on ta kutsikana vette panna.”

Aivar Roop selgitas, et koerte spaa saab veega sõbraks teha ka neid neljajalgseid, kes muidu vett pelgavad. “See on selline mõnus ja rahulik keskkond, ei ole segavaid hääli, ei ole laineid, kõiki selliseid asju, mis vett mitte armastavas koeras mingisuguse krambi tekitavad.”

Basseinis käivad aega veetmas ka koerad, kes vett ei pelga. Näiteks sobib ujumine ülekaalulistele, tervisehädadega või eakatele lemmikutele, sest vees ei koorma nad liigselt oma liigeseid.

“Koertele on vees olemine tohutult lõbus ja läbi selle mängu saab ta tegelikult piisavalt koormust, sest vees pläkerdamine on oluliselt väsitavam kui kõndimine või jooksmine,” sõnas Roop.

Loe rohkem:  Presidendi vastuvõtul pakuvad kokad 17 400 suupistet | Elu

Eestis on levinud arvamus, et koerte veega harjumine on oluline oskus, mida saab ja tuleks õpetada juba varakult. Koerte treenerid soovitavad alustada veega harjutamist juba kutsika eas, kuna see aitab vältida hirmu ja ebamugavust vees ning arendab koera enesekindlust ja oskusi. Varajase veega harjutamise eelised on ilmsed – koer on tulevikus osavam ja julgem vees ning veekogude läheduses. Seega on oluline investeerida aega ja vaeva koera veega harjutamisse, sest see toob kaasa palju positiivseid tulemusi ja loob koerale parema elukvaliteedi.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga