Koduklubi vahetanud Adams tegi Islandil eduka debüüdi | Korvpall

1706562790 2147839h6328t24

Tere tulemast! Täna räägime Eesti korvpalluri Henry Adamsi edukast debüüdist Islandi klubis. Adamsi liitumine uue klubiga on tekitanud suurt elevust ja tema esimene mäng oli tõeline tähelepanu keskpunkt. Võidukas esitus tõi kiitust nii kohalikult meedialt kui ka fännidelt. Adamsi edukas võistlus Islandil on kindlasti ka Eesti korvpalli fännidele suurepäraseks uudiseks. Jääge meiega ja saate teada rohkem Adamsi tegemistest Islandil!

Eesti parimate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes on sel korral uudiseid veidi vähem, kuna Poolas ja Portugalis meie naistel liigamänge polnud ning paar meie välismaal mängivat naist on pikkade vigastustega eemal. Küll naasis platsile hooaega Saksamaal alustanud värske Eesti koondislane Tea Adams, kes tegi igas mõttes eduka debüüdi Islandil.

Hiljuti Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist vigastuse tõttu lahkunud 24-aastane Adams tegi eelmisel nädalal debüüdi Islandi klubi kõrgliigaklubi Reykjaviki Valuri eest.

Liigatabelis üheksa naiskonna konkurentsis 7. kohal paiknev Valur (8-9) teenis Adamsi avamängus kodusaalis 79:77 võidu tabeliliidri Keflaviki (15-2) üle. Adams viibis väljakul 31 minutit ning kogus naiskonna paremuselt kolmandana 15 punkti (kahesed 4/12, kolmesed 1/2, vabavisked 4/9), seitse lauapalli, neli resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga, vahendab Basket.ee.

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (13-0) pidasid kaks liigamängu, mis mõlemad ka võideti. Esmalt saadi kodusaalis 74:63 jagu Östersundi (7-5) naiskonnast. Noor eestlanna pääses platsile kaheks minutiks ning ühtegi märget statistikasse kirja ei saanud. Nädala teises matšis sai Södertälje pühapäeval võõrsil 77:66 jagu lähimast jälitajast Norrköpingist (11-3). Jaamale mänguaega sel korral ei jagunud.

Anna Gret Asi ja Oklahoma State (11-9) mängisid lõppenud nädalal kaks kohtumist, mis mõlemad kahjuks ka kaotati. Esmalt jäädi viimaste sekunditega 56:58 alla Cincinnati (10-8) naiskonnale. 21-aastane Asi kogus 25 minutiga 12 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/5, vabavisked 3/4), viis resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, neli pallikaotust ja kolm isiklikku viga. Teises matšis kaotati juba kindlamalt 60:72 üleriiklikus pingereas 13. kohal paiknevale Baylorile (16-3). Eestlanna arvele jäi tolles kohtumises 16 punkti (kahesed 2/8, kolmesed 3/6, vabavisked 3/4), neli lauapalli, neli resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Loe rohkem:  Kriisa ja West Virginia said tippülikoolilt suure kaotuse | Korvpall

Marie Anette Sepp ja Albany (18-2) on võitnud juba 14 kohtumist järjest, kui möödunud nädalal teeniti juurde veel kaks võitu. Esmalt alistati 54:47 Maine (13-8) ning seejärel saadi peaaegu identse skooriga 54:46 jagu New Hampshire’ist (8-13). Avamängus 21-aastane Sepp platsil ei käinud. Teises matšis sai eestlanna mänguaega neli minutit, kuid selle ajaga ühtegi märget statistikasse ei saanud.

Kokkuvõttes võib öelda, et koduklubi vahetanud Cedric Adams tegi Islandil eduka debüüdi, aidates oma uue meeskonna võidule. Tema panus mängus oli märkimisväärne ja see näitab tema tugevat mänguoskust ning kohanemisvõimet uue keskkonnaga. See on suurepärane uudis nii Adamsi enda kui ka tema fännide jaoks ning kindlasti annab see ka uuele klubile palju lootust ja usku tulevikuks. Adams on tõestanud end tugeva mängijana ja jätkab kindlasti oma karjääri edukalt uues koduklubis.