Klavani jaoks jäi mäng Poolaga koondisekarjääri viimaseks | Jalgpalli Eesti koondis

2318535hcfc6t24

Eesti jalgpallikoondise legendaarne kapten, Ragnar Klavan, jättis oma viimase mängu koondise eest mängides Poolaga viimaseks. See oli emotsionaalne hetk kogu Eesti jalgpallirahvale, kui Klavan pani punkti oma pika ja eduka koondisekarjäärile. Tema pühendumus ja tasumatu panus koondisele on teinud temast ühe kõigi aegade suurima mängija Eesti jalgpalliajaloos. Klavan jättis maha püsiva ja olulise pärandi Eesti koondisele ning tema lahkumine jätab suure tühimiku meie rahvusvahelisele jalgpallile.

Eesti jalgpallikoondis kaotas Euroopa meistrivõistluste play-off’i kohtumise Poolale 1:5 ning peab järgmisel nädalal Soomega sõprusmängu, kuid üle pika aja koondist abistama tulnud Ragnar Klavan meeskonnaga kaasa ei rända.

Eesti jäi olulises EM-sõelmängus 22. minutil kaotusseisu ning viis minutit hiljem veel vähemusse, kaotades kohtumise lõpuks 1:5. Eestlased kohtuvad 26. märtsil sõpruskohtumises Soomega, kes kaotas Walesile 1:4. Wales ja Poola mängivad EM-finaalturniiri koha eest.

Sõelmängudeks koondise juurde naasnud pikaaegne tugitala Ragnar Klavan ütles pärast valusat kaotust, et tegemist oli tema karjääri viimase mänguga ning reedel kinnitas Eesti Jalgpalli Liit, et keskkaitsja lahkus kokkuleppel peatreeneriga koondise juurest.

Meeste koondis treenib enne teisipäevast kohtumist Austrias ja saabub Soome esmaspäeva õhtul.

Eesti kohtus Soomega viimati 2023. aasta jaanuaris, kui Portugalis peetud maavõistusel alistati soomlased 1:0. Eesti on Soomega varasemalt kohtunud 37 korral, millest võitnud 10 ja viigistanud samuti 10. 38. omavahelise mängu avavile kõlab Helsingi olümpiastaadionil teisipäeval kell 19.00.

Klavani jaoks lõppes tema rahvuskoondise karjäär mänguga Poola vastu. Eesti koondisesse kuulunud kogenud kaitsja oli oluline meeskonnaliige ja tema panus mängudele oli hindamatu. Kuigi see oli tema viimane mäng rahvuskoondises, jäävad tema panus ja kogemused meeskonnale kauaks meelde. Klavan on jätnud olulise jälje Eesti jalgpalliajaloos ning ta on kindlasti jätnud endast unustamatu mälestuse fännidele üle kogu riigi.

Loe rohkem:  Jalgpallinaiskond kohtub aasta esimestes mängudes eksootiliste vastastega | Jalgpalli Eesti koondis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga