Kirpu pidi veerandfinaalis vastase nappi paremust tunnistama | Vehklemine

1919075h4916t24

Eesti vehkleja Julia Beljajeva pidi pettuma oma veerandfinaalkohtumises Rio olümpiamängude vehklemise naiste individuaalarvestuses, kui ta pidi tunnistama vastase nappi paremust. Kirpu pidas võitmatuks jäänud Anfissa Posdnjakova vastu vapralt vastu, kuid lõpuks jäi medal unistus saavutamata. Ometi on tema tahe ja pühendumus inspireeriv eeskuju kõigile Eesti sportlastele ja fännidele. Selles keerulises olukorras näitas Kirpu tõelist vaimujõudu ja pühendumust oma spordialale ning see on midagi, mille üle võime kõik uhked olla.

Budapestis toimuval epeevehklemise GP-etapil pääsesid eestlastest põhitabelisse viis naist ja kaks meest. Parima lõppkoha saavutas Erika Kirpu, kes jõudis naiste turniiril veerandfinaali.

Kirpu alistas 64 parema seas sakslanna Gala Hess Sancho 15:11 ja sai teises ringis pingelise heitluse järel prantslanna Auriane Mallo-Bretoni vastu 15:12 võidu. Kaheksandikfinaalis alistas ta Venemaa esindaja Aizanat Murtazajeva 8:7.

Veerandfinaalis kohtus Kirpu maailma kolmanda numbri ungarlanna Anna Kuniga, ent pidi ülimalt tasavägises heitluses vastase 15:14 paremust tunnistama. Kirpu saavutas turniiri kokkuvõttes kaheksanda koha.

Nelli Differt kaotas kaheksandikfinaalis hiinlannale Yiwen Sunile 13:15, pälvides üheksanda koha. Irina Embrich jõudis 32 parema sekka, kuid seal lõpetas tema teekonna prantslanna Alexandra Louis Marie. Embrichi lõppkohaks jäi 25. Katrina Lehise ja Julia Beljajeva jaoks sai turniiri läbi esimeses ringis.

Meestest pääsesid Budapesti etapil põhitabelisse Sten Priinits ja Markus Salm, kes aga sealt edasi ei pääsenud. Priinits pidi tunnistama jaapanlase Kazuyasu Minobe 15:9 paremust ning Salm sai ungarlaselt Zsombor Keszthelyilt 11:15 kaotuse.

64 paremat:

Nelli Differt alistas 64 parema seas suurema vaevata prantslanna Aliya Luty 15:6, Irina Embrich teenis poolatar Alicja Klasiku vastu 15:4 võidu ning Kirpu alistas sakslanna Gala Hess Sancho 15:11.

Loe rohkem:  Kaasmaalase alistanud Priinits piirdus Gruusias kaheksandikfinaaliga | Vehklemine

Põhitabelisse jõudnud Katrina Lehise ja Julia Beljajeva jaoks sai aga turniir läbi: Lehis pidi tunnistama sakslanna Alexandra Ehleri 15:14 paremust ning Beljajeva kaotas Venemaa vehklejale Jana Bekmurzovale 10:15.

32 paremat:

Differt jätkas võimsalt ka teises ringis, kui alistas Šveitsi vehkleja Angela Kriegeri kindlalt 15:6. Kirpu oli samuti võidukas, kui sai pingelise heitluse järel prantslanna Auriane Mallo-Bretoni vastu 15:12 võidu.

Irina Embrich langes konkurentsist, kui pidi prantslanna Alexandra Louis Marie’ 10:9 paremust tunnistama.

Kaheksandikfinaalid:

Erika Kirpu pääses 16 parema seas veerandfinaali, kui alistas Venemaa esindaja Aizanat Murtazajeva 8:7. Kahjuks langes konkurentsist Differt, kes pidi hiinlanna Yiwen Suni 15:13 paremust tunnistama.

Veerandfinaalid:

Kirpu kohtus maailma kolmanda numbri ungarlanna Anna Kuniga, ent pidi ülimalt tasavägises heitluses vastase 15:14 paremust tunnistama. Turniiri kokkuvõttes saavutas eestlanna kaheksanda koha.

Kuigi kirbu lõppes veerandfinaal matš napi kaotusega, on oluline märkida tema suurepärast võitlust ning distsiplineeritud võitlusvaimu. Vehklemine on ala, kus iga punkt loeb ning kõik võib muutuda vaid hetkega. Kirpu on näidanud oma võimekust ja tahet ning kindlasti on tal ees veel palju suuri võite ning saavutusi. Tuleb meeles pidada, et kaotus on osa spordist ning see annab võimaluse õppida ja kasvada, et tulla tugevamana tagasi järgmisteks võitlusteks.