Kiievit tabas drooni ja raketirünnak | Välismaa

2320125h3554t24

Tere tulemast Eesti! Viimasel ajal on üha sagedamini kõlanud uudised drooni ja raketirünnakutest üle maailma. Viimane intsident leidis aset Kiievist, kus kiievit tabas droon ning korraldati raketirünnak. Sellised rünnakud tekitavad õudust ning muret ning panevad küsima, kui kaugele need ohud võivad ulatuda. Välismaa konfliktid mõjutavad meid kõiki, isegi siin Eestis. Seepärast on oluline olla teadlik ja valmis reageerima sellistele ohtudele, et kaitsta meie riiki ja rahvast.

Kiievit tabas pühapäeva hommikul Venemaa drooni ja raketirünnak, teatas linnapea Vitali Klitško. Linnas oli kuulda plahvatusi.

Varahommikul korraldas Venemaa drooni- ja rakettrünnakud erinevatele Ukraina oblastitele, vahendas The Kyiv Independent.

Õhuhäire käib hetkel erinevates oblastites üle kogu riigi.

Rünnaku tõttu tõusid pühapäeva varahommikul õhku ka Poola hävitajad.

ISW: Venemaa teeb idarindel väikseid edusamme

Vene väed on Donetski ja Zaporižžja oblastis mitmel positsioonil käimasolevate lahingute ajal teinud väiksemaid edusamme, teatas Sõjauuringute Instituut (ISW) oma viimases 23. märtsi ülevaates.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Kiievit tabatud drooni ja raketirünnak on murettekitav juhtum, mis näitab Ukraina piirkonnas valitsevat pingelist olukorda. See tõstatab küsimuse julgeoleku ja rahu säilimisest piirkonnas ning vajalikkusest rahvusvahelise kogukonna sekkumise järele. Kuigi olukord võib tunduda kaugel ja võõras, peaksime pidama meeles, et rahu ja stabiilsus ühes piirkonnas mõjutab meid kõiki. Seega on oluline jälgida ja toetada rahutagamise jõupingutusi ning leida rahumeelne lahendus konfliktile.

Loe rohkem:  "Välisilm": lätlased pole kahe sõja-aastaga Ukraina toetamisest väsinud | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga