Kevad laseb ennast tänavu oodata | Elu

2285352hf674t24

Kevad on lõpuks taas ukse ees ning loodus ärkab tasapisi talveunest. Uus algus, uued võimalused ja uus lootus jõuavad meie ellu koos kevadega. Kuid sel aastal tundub kevad eriliselt ootamatuna ja eriliselt kaunina. Mida me ootame kõige rohkem? Milliseid unistusi ja plaane hoiab kevad endas? Üheskoos võime avastada, kuidas kevad meie ellu uut energiat, rõõmu ja lootust toob. Ootame kannatamatult kevade saabumist ning koos teda täies mahus nautima asumist. Elu muutub ja meie koos sellega.

Keskkonnagentuuri juhtivsünoptik Taimi Paljak sõnas “Terevisioonis”, et kevade asemel kostitab märts Eestit hoopis lume ja miinuskraadidega.

Kui tavaliselt on veebruarikuu keskmine ööpäevane õhutemperatuur -2 kuni -5 kraadi, siis tänavu on veebruar soojade kraadidega üllatanud ning keskmine õhutemperatuur jääb nulli ja +3 kraadi vahele. “See on kindlasti tavatu, sest see on viis kuni seitse kraadi tavapärasest soojem,” märkis Paljak.

Järgmise nädala alguses võib temperatuur isegi kümne soojakraadini tõusta, kuid seejärel algab taas temperatuurilangus ning kevadet veel oodata ei ole.

“Kümnenda märtsini on öösiti temperatuur miinuspoolel ja päeval kergelt plusspoolel, aga pärast seda peaks ilm külmemaks minema, ka meie tavapärasest märtsist veidi külmemaks,” rääkis Paljak ning lisas, et märtsi esimeses kolmandikus on keskmine temperatuur kuni -5 kraadi.

Samuti võib märtsis ka lund oodata. “Püsivat ilusat päikest pigem ei ole, on vahepeal päikest ja ilusat ilma, öösiti on krõbedamat külma, päeval nullilähedane, aga kindlasti jõuab siia selliseid madalrõhkkondi, mis toovad ka lund. Sellega tuleb kindlasti arvestada,” sõnas sünoptik, kuid lisas, et erakordse sademetehulgaga märts silma ei paista. “Kui madalrõhkkonnad tulevad, võib ka nii olla, et need toovad ühe korraliku sajuhulga ja siis läheb ilm jälle kuivemaks.”

Loe rohkem:  Vähi seljatanud Annabeli ema: hirmu enam ei ole | Elu

Seda, kas kevad aprillis pärale jõuab, ei julgenud Paljak lubada. “Üldiselt on trend selline, et kui märts on niisugune tavapärane, külmalainetega ja heitlik, kipub ka aprill selline tulema,” nentis ta.

Kevad on alati oodatud aeg, kus loodus ärkab uuele elule ning päike hakkab taas soojendama meie südameid. Kuigi mõnikord võib tunduda, et kevad laseb ennast kaua oodata, tasub meil meeles pidada, et igal asjal on oma aeg ja kõik saabub õigel hetkel. Seega jääme ootama kevadet rõõmuga ning laseme end ümbritseda selle imelise aastaajaga, mis toob endaga kaasa uusi võimalusi ja võimalusi elu nautida.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga