Kenad talveilmad meelitavad inimesi talikeskustesse | Eesti

2212638h1372t24

Talv on Eestis maagiline aeg, kui lumikristallid sädelevad päikese käes ja õhk on täidetud külmakraadidega. Need kaunid talveilmad meelitavad inimesi üle kogu riigi talikeskustesse, kus saab nautida erinevaid talispordialasid ning traditsioonilist talvelõbu. Olgu see siis suusatamine, kelgutamine või lumememme ehitamine, Eesti talvekeskused pakuvad midagi igale maitsele. Lisaks sellele on võimalik nautida ka soojendavaid saunamõnusid ja maitsvaid talvetoite. Pole kahtlust, et talvised puhkused Eestis on täis meelelahutust ja imelisi elamusi.

Kenad talveilmad meelitavad Eesti talikeskustesse hulgaliselt lumel liikuda armastavaid inimesi. Nii oli see reede õhtul ka Kiviõli seikluskeskuse suusamäel.

Kiviõli seikluskeskuse suusamäe nõlvad on lumesõpradele olnud avatud juba tosin talve. See on hea koht ka koolivälisteks ettevõtmisteks, nentisid teiste huviliste seas Kiviõli mäel suusameetreid mõõtnud Tallinna Reaalkooli 9. klassi õpilased.

“Mägi võiks olla võibolla natuke suurem, aga see on mõnusalt kodule lähedal ja park on väga nauditav ja muusikavalik on päeva jooksul väga hea olnud – kes seda korraldab, sellele suur tänu,” ütles Tallinna reaalkooli õpilane Kaisa Linnupõld.

“Kiviõli mägi on väga äge. See on Tallinnale mõnusalt lähedal ja aastatega on siia väga hea lumepark tehtud. Alpides oli ka hea, aga Kiviõli on täiesti lahe Eesti kohta,” lausus samuti reaalkoolis õppiv Nora Lee Pullisaar.

Kui enamik õpilasi oli valinud mäest alla tulekuks suusapaari, siis oli ka neid, kelle valik langes lumelaua kasuks.

“Sul on kaks jalga koos ja siis on tunne, et on parem kontroll. Mul on tunne, et kui mul oleks kaks suuska all, siis ma võiks igale poole lennata. Kindlam on ühega,” ütles Pullisaar.

Mõistagi on klassitäie õpilaste seas neidki, keda lume mahatulek ei rõõmusta.

Loe rohkem:  Euroopa Parlamendi valimiste kautsjon on seekord 4100 eurot | Eesti

“Eks kindlasti oli ka inimesi, kes ei tahtnud, aga neid oli tõesti vähe. Pigem on klassis tunne, et kõik tahavad tulla suusatama mäele, eriti kui kui see on koolipäeva ajal, pigem oli klassis hea mulje sellest,” ütles Marie Tõnise.

Kokkuvõttes on talveilmad tõepoolest meelitanud inimesi talikeskustesse üle Eesti. Sellel hooajal on paljud nautinud erinevaid talispordialasid ja ilusaid lumiseid maastikke. Tänu meeldivatele talvetingimustele on turismisektor saanud olulise tõuke ja kohalikud ettevõtted on saanud täiendavat kasu. Lisaks on inimestel olnud võimalus nautida Eesti kaunist talveilma ja veeta aega looduses. Loodame, et ka tulevikus jätkuvad head talveilmad ja meelitavad inimesi avastama Eesti talviseid võlusid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga