Kehva ja Udam mahtusid esimese 25 sekka, MM-tiitel sakslasele | Laskesuusatamine

2279319hd4dat24

Estonia’s Kehva and Udam entered the top 25, with the German athlete claiming the World Championship title in biathlon. The thrilling competition showcased the skill and determination of these talented athletes, highlighting the fierce rivalry amongst the world’s best in the sport of biathlon. With their impressive performances, Kehva and Udam have solidified their reputation as top contenders in the world of biathlon, inspiring fans and fellow athletes alike. This event is a testament to the dedication and hard work that these athletes put into their craft, pushing themselves to the limits in pursuit of excellence.

Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel Otepääl võidutses meesjuunioride 15 km tavadistantsil sakslane Leonhard Pfund. Parim eestlane oli 20. kohaga lõpetanud Mark-Markos Kehva, Mehis Udam teenis 24. koha.

Pfund läbis kehvade olude tõttu veidike muudetud distantsi ajaga 39.51,3, sakslane eksis vaid viimases lasketiirus. Hõbemedali sai kaela veatult lasknud prantslane Valentin Lejeune, kes kaotas võitjale 12,8 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetas ühe korra eksinud poolakas Jan Gunka, kes kaotas võitjale 15,3 sekundit.

Eestlastest oli pühapäeval parim Mark-Markos Kehva, kes lõpetas 20. kohaga (2; +4.14,8). Mehis Udam eksis neljal lasul, kuid teenis 24. koha (+4.40,9). Ivar Všivtsev teenis 42. koha (3; +6.11,8) ning Karl Ramses Tiislär lõpetas 81. kohaga (5; +12.06,8).

Enne võistlust:

Stardinimekirjas on kokku 104 meesjuuniorit, nende hulgas ka eestlased Mehis Udam (number 29; stardib kell 10.44), Mark-Markos Kehva (41; 10.50), Ivar Všivtsev (84; 11.12) ning Ramses Tiislär (97; 11.18).

Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast.

Loe rohkem:  Alaliiduga kokkuleppele jõudnud Talihärm osaleb sel nädalal MK-etapil | Laskesuusatamine

Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Mullu Kasahstanis toimunud MM-il võidutses sakslane Benjamin Menz, parima eestlasena sai Tuudor Palm 16. koha.

Kuigi eestlaste Kehva ja Udam suutsid end esimese 25 hulka mahutada, jäi MM-tiitel ikkagi sakslasele. See näitab, et konkurents laskesuusatamises on äärmiselt tihe ja iga väike detail võib otsustada võitja. Eestlaste esitus oli siiski muljetavaldav ning annab lootust tulevikuks. Tuleb jätkata treenimist ja pingutamist, et järgmistel võistlustel veelgi paremaid tulemusi saavutada. Eesti laskesuusatamise tase on kindlasti tõusuteel ja tulevik paistab helge.