Kehv ilm võttis Juursalult võimaluse paratriatloni MK-etapil startida | Triatlon

1985489h0ca6t24

Estonia’s unpredictable weather proved to be a major setback for athletes at the recent Paratriathlon World Cup event in Juuru. The inclement conditions forced many competitors, including those keen to participate in the event, to abandon their dreams of crossing the starting line. Despite this disappointment, the resilience and determination of these athletes shine through as they continue to train and prepare for future competitions. The spirit of the Paratriathlon community remains unbroken, ready to face whatever challenges come their way.

Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis pidi sellel nädalal toimuma triatleetide maailmameistrivõistluste sarja etapp ja paratriatleetide maailma karika sarja etapp. Halbade ilmastikuolude tõttu otsustati aga võistlused tühistada.

“Me ei soovi ühelgi etapil seada ohtu oma sportlaseid. Ilmaennustuse põhjal oleks nende turvalisus olnud küsitav. Võistluse tühistamise otsust ei olnud kerge vastu võtta,” seisis korraldajate saadetud pressiteates.

Ilmaennustus prognoosib Abu Dhabisse tugevaid vihmasadusid ja äikesetorme. Abu Dhabi riiklik hädaolukordade, kriiside ja katastroofidega tegelev asutus andis hoiatuse kõikide välistegevuste lõpetamiseks kuni 10. märtsini. World Triathlon, kohalik korralduskomitee ja Abu Dhabi spordinõukogu kaalusid võimalust võistluseid läbi viia sisetingimustes, aga paraku ei olnud ka see variant võimalik.

Paratriatleedie MK-etapil pidi startima paratriatloni OM-pääset püüdev eestlanna Laura-Liis Juursalu, kes valmistus võistluseks Hispaanias peetud kolmenädalases laagris.

“OM-punktide kogumine muutub nüüd raskemaks, sest ma ei tea, kas järgmiste võistluste stardinimekirja pääsen. Kurvaks teeb, aga lootust ei kaota,” ütles eestlanna. “Ettevalmistuse põhjal peaksid ujumine ja jooksmine nüüd kiiremini minema. Mulle oleks väga meeldinud ka Abu Dhabi rattarada – mõnusalt kurviline, sile ja kiire ringrada. Aga kõik läheb nii nagu elu otsustab ja ma treenin edasi.”

Loe rohkem:  Henry Räppo alustas hooaega Egiptuses kuuenda kohaga | Triatlon

Kahjuks takistas kehv ilm Juursalult võimalust osaleda paratriatloni MK-etapil. Kuigi pettumus võib olla suur, on oluline meeles pidada, et tervis ja ohutus on alati esmatähtsad. Järgmiste võistluste jaoks tuleb jääda positiivseks ning keskenduda oma ettevalmistustele ja treeningutele. Oluline on meelde tuletada, et raskused ainult tugevdavad meie vastupidavust ja võimekust. Jääme lootma paremale ilmale ja uutele võimalustele tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga