Karl Killing: meloodilisest muusikast on Eestis puudu | Muusika

2301777h6c08t24

Estonia has always been known for its rich musical heritage, but one talented individual is pushing the boundaries and challenging the status quo. Karl Killing, a rising musician, believes that Estonia is missing something crucial in its music scene – melodic music. As he continues to innovate and create stunning compositions, Killing is determined to make a mark in the industry and bring a new sound to the country. His passion and dedication are unmatched, and his unique approach to music is catching the attention of audiences worldwide. Karl Killing is a name to watch out for in the Estonian music scene.

Möödunud reedel debüütalbumiavaldanud Karl Killing ütles, et tahab Eesti turule tuua RnB-d, mille peal on ta ise üles kasvanud, ning lisada peavoolu muusikasse sensuaalsust ja meloodilisust.

Senist positiivset tagasisidet Killing oodata ei osanud. “Pigem oli lihtsalt see, et tahtsin oma kogumiku välja anda. Head kriitikat saada on olnud au. Olen saanud läbi selle albumi, mis on olnud väljas neli-viis päeva, juba nii palju muusikalist kogemust ja motivatsiooni uue loomingu tegemiseks,” sõnas Killing “Terevisiooni” stuudios.

Killing on enda sõnul just RnB-muusika peal üles kasvanud. “Ma tahan seda ka Eestisse tuua. Seda tehakse vähe ja sellisest meloodilisest muusikast on natukene puudu. Ma toon seda siis siia Eesti turule,” selgitas Killing, lisades, et tavalisest peavoolu muusikast peab ta oma debüütalbumit ka sensuaalsemaks.

Killing on ka aktiivne produtsent ning seisab ka paljude teiste artistide lugude taga. Kunagi pikemalt muusika produtseerimisele keskendunud Killing on rahul, et nii tegi, sest täna saab ta muusika loomisel sõltuda vajadusel ainult iseendale. “Produtseerimine on ka minu kõige tugevam külg artistina. Ma saan endale lugusid produtseerida, ilma et peaksin kellegi teise juurde pöörduma,” sõnas Killing.

Loe rohkem:  Allan Roosileht 2 Quick Starti "Naeratast": mul oli Jaak Joalat kahju vaadata | Muusika

Muusik tunnistas, et enda lugude välja andmine on väga erinev sellest, kui teine artist tema produtseeritud looga välja tuleb. “Kui kellelegi teisele loo produtseerid, siis see on kuidagi tõukejõud, aga kui enda nime alt lugu välja anda, siis ma pean ennast ka veel tagant tõukama,” selgitas ta.

Albumi peal teevad külalistena kaasa Yasmin, Kirot aga ka Anne Veski. Mõte Veskiga koos lugu teha oli Killingu peas juba pikalt. Lõpuks võttis Killing julguse kokku ja ning võttis telefonikõne Veskile ette. “Pärast seda ühte kõnet läks kõik väga sujuvalt,” lisas Killing.

Kokkuvõttes võib öelda, et Karl Killingul on kindlasti õigus väites, et Eestis on puudu meloodilisest muusikast. Kuigi elektroonilise muusika žanr on tõusuteel ning on saanud palju tähelepanu, ei tohiks unustada ka meloodilist muusikat, mis võib pakkuda kuulajatele sügavamat emotsionaalset kogemust. On oluline, et Eesti muusikud leiaksid tasakaalu erinevate žanrite vahel ning jätkaksid meloodilise muusika loomist ja esitamist, et pakkuda kuulajatele mitmekesist ja kvaliteetset muusikalist kogemust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga