Kanada paar teenis kodupubliku ees esimese MM-tiitli | Iluuisutamine

1711105271 2318166hd678t24

Eestis on suur rõõm ja uhkus, sest Kanada iluuisutajapaar võitis esmakordselt maailmameistrivõistlustel kuldmedali. Nad esitlesid oma võrratut oskusteavet ja graatsilisust kodupubliku ees ning võitsid kõigi südamed. See saavutus tõestab taas kord, et pühendumine ja kirg oma ala vastu võivad viia suurte saavutusteni. Kanada paar demonstreeris tõelisi suurejoonelisi esitusi ja pakkus silmailu kõigile publiku liikmetele. Nende võit inspireerib noori järgima oma unistusi ja anduma oma kirgedele täielikult.

Kanadas Montrealis toimuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel selgusid esimesed maailmameistrid, kui lühikavas suurepärase sooritusega hakkama saanud Kanada paar Deanna Stellato-Dudek – Maxime Deschamps esikoha säilitasid ning esmakordselt MM-tiitli pälvisid.

Kanada paar alustas MM-i suurepäraselt ning teenis lühikavas 77,48 punkti, edestades tiitlikaitsjaid Riku Miurat ja Ryuici Kiharat 3,95 punktiga.

Kanada esindajad lisasid Eesti aja järgi ööl vastu reedet toimunud vabakavas veel 144,08 punkti ja jäid küll jaapanlastele (144,35 punkti) alla, aga vaid 0,27 silmaga.

Stellato-Dudek ja Deschamps kogusid kahe distsipliini peale 221,56 punkti, Miura ja Kihara lõpetasid 217,88 punktiga ning kolmanda koha teenis Saksa paar Minerva Fabienne Hase – Nikita Volodin, kes teenis 210,40 punkti.

40-aastasest Stellato-Dudekist sai vanim naine, kes ühelgi iluuisutamise tiitlivõistlusel kuldmedali teeninud on. 2000. aastal juunioride maailmameistrivõistlustel naisüksiksõidus hõbemedali teeninud iluuisutaja pani järgmisel aastal oma karjääri vigastuste tõttu pausile, tippsporti naasis ta alles 2016. aastal.

“Kas rekordiraamatusse võiks minna ka märge, et 40 on uus 20?” naljatles Chicagos sündinud Stellato-Dudek pärast võistlust. “Vanuserekord ei ole midagi, mille peale ma sporti naastes mõtleins, aga teadsin, et kui tahan oma unistusi täide viia, siis see juhtub, sest olen igal pool kõige vanem.”

“Loodan, et teisedki sportlased jäävad kauemaks võistlema. Loodan, et see motiveerib inimesi, et nad ei peatuks enne oma potentsiaali realiseerimist. Seda igal pool, mitte vaid spordis,” jätkas ta.

Loe rohkem:  Selevko treener üllatunud ei ole: rääkisime sellest juba hooaja alguses | Iluuisutamine

Montreali ja Eesti ajavahest tingituna algab reedel kell 11.50 kanalil ETV+ paarissõidu vabakava kokkuvõte. Iluuisutamise MM jätkub reede õhtul jäätantsu vabatantsuga (Solene Mazingue – Marko Jevgeni Gaidajenko) ning naiste vabakavaga (Niina Petrõkina, Nataly Langerbaur).

Kanada paarile õnnestus lõpuks võita oma esimene maailmameistrivõistluste tiitel iluuisutamises kodupubliku ees. Nende pühendumine ja talendi sära olid võrratud ning publikust õhku kiirgav rõõm oli tõesti nakkav. See oli kindlasti ajalooline hetk nii nende endi kui ka kogu Kanada jaoks. Nende võit demonstreeris nende uskumatut oskust ja pühendumust ning tõestas, et kõvasti tööd tehes on võimalik saavutada unistusi ning astuda samm lähemale olümpia medalile. Palju õnne Kanada paarile selle saavutuse puhul!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga