Kanaari saared liituvad autoralli MM-sarjaga | Autoralli

2302854h1b93t24

Tere tulemast Eestisse! Kanaari saared liituvad autoralli MM-sarjaga ja see tähendab põnevat uudist kõigile rallifännidele üle maailma. See kaunis saarte grupp Atlandi ookeanis pakub ainulaadset ja nõudlikku rallikogemust, mis paneb võistlejad proovile nende oskuste ja vastupidavusega. See võimalus avab uksed uuele huvitavale ja adrenaliinirohkele hooajale rallimaailmas. Rallifännid, tehke end valmis, sest Kanaari saarte osalus autoralli MM-sarjas toob kaasa palju põnevust ja emotsioone!

Autoralli maailmameistrivõistluste kavva lisandub kaheks järgmiseks hooajaks Kanaari saarte ralli.

1977. aastast peetav ralli on aastaid kuulunud Euroopa meistrivõistluste sarja ja liitub 2025. aastast MM-sarjaga, kinnitas WRC promotsioonifirma. Kui 2025. aastal plaanitakse sõita üksnes Gran Canarial, siis 2026. aastal peaks üritus hõlmama juba mitut saart.

Mullu ja tänavu Hispaanial MM-sarjas oma etappi pole. Viimati sõideti 2022. aastal Kataloonia rallit keskusega Salous. Sarnaselt sellele üritusele on ka Kanaari saarte jõuproovi näol tegemist asfaldiralliga. Ametliku jah-sõna peab ettevõtmisele andma ka maailma mootorispordi nõukogu.

Euroopa meistrivõistluste sarjast on MM-sarja tulnud juba mitmed rallid. Ka Rally Estonia on olnud varem ja on ka tänavu Euroopa meistrivõistluste etapp. Lisaks on sarnase teekonna läbinud Läti ja Poola etapid.

Järgmise aasta autoralli MM-sarja kalender muutub senisest ilmselt tihedamaks. Lisaks Kanaari saartele räägitakse kuluaarides rohkem või vähem ka Saudi Araabia, Iirimaa ja Paraguay lisandumisest MM-sarja.

Tänavu on MM-sarjas 13 etappi, millest Monte Carlo ja Rootsi ralli on juba peetud ning järgmisena kogunetakse märtsi lõpus Keenias.

Kanaari saarte liitumine autoralli MM-sarjaga on suurepärane uudis nii saarte kui ka rallispordi fännidele üle kogu maailma. See avab uusi võimalusi nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele ning tõstab ralli populaarsust ja prestiiži. Kanaari saared pakuvad mitmekesist maastikku ja väljakutseid sõitjatele, mis teeb sellest kindlasti põneva etapi rallikalendris. Loodame, et see uus liitumine toob kaasa rohkem kaasahaaravaid võistlusi ja suuremat põnevust autoralli MM-sarjas.

Loe rohkem:  Eestlased jätkavad Dakari rallit testimise eesmärgil | Autoralli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga