Kallase sõnul ei lähe ta presidendi vastuvõtule | Eesti

2228916h1048t24

Tartu mayor, Kallase, has caused a stir by announcing that he will not be attending the President’s Independence Day reception. This decision comes as a surprise, provoking speculation and debate across the country. Kallase cited personal reasons for his absence, but some believe there may be political motivations behind his choice. As one of Estonia’s prominent public figures, his absence from such a high-profile event has sparked intense interest and raised questions about the state of politics in the country.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles, et ta ei lähe sel aastal vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtule.

Teisipäeval ütles Kaja Kallas Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et ta ei ole kindel, kas saab tänavu vastuvõtul osaleda.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil ütles Kallas, et ta vastuvõtule ei lähe.

“Mina solidaarsusest ei lähe,” sõnas Kallas.

“Parlament valib nii peaministri kui ka presidendi ja see kas parlamendi saadikud otseselt meeldivad või ei meeldi, siis see ei puutu sellesse, et tegemist on vabariigi aastapäevaga, kus põhiseaduslikud institutsioonid, riigikogu liikmed minu arvates on ka olulised,” lausus Kallas.

Rahandusminister Mart Võrklaev (RE) ütles, et tema plaanib vastuvõtule minna.

“See, miks president on mingi otsuse teinud, eks ta peab seda põhjendama, õigeks ma seda ei pea. Aga tegemist on Eesti Vabariigi sünnipäevaga. See on pidu meile kõigile ja mina lähen eeskätt tähistama sinna seda sünnipäeva,” rääkis Võrklaev.

Terviseminister Riina Sikkut ütles, et temagi plaanib vastuvõtule minna. “Ma tegelikult olen üllatunud, kui palju kriitikat presidendi valikud on pälvinud. Riigikogu liikmed on saanud mandaadi riigikogus töö tegemiseks ja seaduste vastu võtmiseks. Seda, millistel üritustel nad osalevad, ka olukorras, kus vabariigi aastapäeva hommikul Pika Hermanni torni päikesetõusul lipp heisatakse ja riigikogu esimehe vastuvõtt riigikogus toimub, siis seda tähtsat päeva saavad kõik Eesti inimesed tähistada, ka riigikogu liikmed. Presidendil on vabadus otsustada, kuidas tema tähistab, keda ta peole kutsub ja minu meelest oleks sobiv kutsuda ka 800 õpetajat, ei pea valitsuse liikmed olema esindatud,” rääkis Sikkut.

Loe rohkem:  Elmar Vaher: Paikuse politseikool tuleb kinni panna | Eesti

Haridusminister Kristina Kallas (Eesti 200) oli samuti üllatunud sellest, kui palju presidendi otsus tähelepanu pälvis. Ta ütles, et tema on samuti kutse saanud, ent peab tähtsa perekondliku sündmuse tõttu viibima samal ajal Poolas.

Mitmed riigikogu saadikud on väljendanud pahameelt president Alar Karise otsuse üle kutsuda seekord vabariigi aastapäeva vastuvõtule ainult riigikogu juhatus, komisjonide esimehed ja aseesimehed ning fraktsioonide juhid, mis tähendab enamuse rahvasaadikute peolt kõrvalejäämist.

In conclusion, Kaja Kallas’s decision not to attend the President’s reception has sparked debate and raised questions about the relationship between the President and the Prime Minister. While some support her decision as a way of standing up for her principles, others see it as a sign of disrespect towards the President. Regardless of one’s opinion, it is clear that Kallas’s choice has highlighted the need for open dialogue and collaboration between Estonia’s political leaders. As the country continues to navigate through challenging times, it is crucial for its leaders to work together towards a common goal, putting their differences aside for the greater good of the nation.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga