Kallas: ükskõik, mis ma teen, on see valesti | uudised

2235618hea70t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime artiklist “Kallas: ükskõik, mis ma teen, on see valesti”. See artikkel on tulistav arvamus peaminister Kaja Kallase tegevuse kohta Eesti poliitikas. Kas tema otsused ja sõnavõtud on tõepoolest valed või on tegemist lihtsalt vastaspoolte poliitilise kriitikaga? See on teema, mis kuumutab kirgi Eesti rahva seas. Uurime täpsemalt, mida peaminister on teinud ja öelnud ning millised on olnud selle tagajärjed. Olgu see artikkel teile sissejuhatuseks Eesti poliitilisse maailma!

Peaminister Kaja Kallas ütles Raadio 4 antud intervjuus vabariigi aastapäeva vastuvõtul osalemisest loobumist kommenteerides, et kõik tema valikud oleksid leidnud avalikkuses pahatahtlikku tõlgendamist.

“Riigikogu liikmed on ka põhiseaduslik institutsioon. Ja kui president otsustab, et ta riigikogu liikmeid ei kutsu, kutsub ainult mingi nomenklatuuri, valikuliselt, siis see küsimus ju algas sealt,” põhjendas Kallas, miks ta otsustas vabariigi aastapäeva vastuvõtule mitte minna.

Kallas, kes on ühtlasi Reformierakonna esimees ütles, et tal oli plaan sellel üritusel osaleda, aga vaadates reaktsiooni, siis ei pidanud ta minekut enam õigeks.

“Ma ei mõista tegelikult, miks president sellise otsuse tegi. Ja selle parlamendi toetuseks solidaarsusest ma ka ei lähe. Ja ausalt öeldes kui terve nädal käis jutt sellest, et see on presidendi otsus, keda ta kutsub või ei kutsu, siis peaks ka külalistel olema vaba valik, kui see ei ole institutsioonist lähtuv.”

Saatejuht refereeris ajalehtede juhtkirju, milles kirjutati, et Kallas leidis ettekäände vastuvõtule mitte minna, et vältida ebamugavat olukorda oma abikaasaga, kes idavedude skandaaliga eelmise aasta ühe suurema poliitilise skandaali tekitas.

Kallas vastas, et see ei vasta tõele, sest ta oli vastuvõtule minemas ja see skandaal ei olnud kordagi teemaks.

Loe rohkem:  Trump tervitas piirireformide eelnõu läbikukkumist senatis | uudised

“Aga vaadates ajakirjanike õelaid märkusi minu abikaasa suunal praegu, siis ausalt öeldes ma mõtlesin, mida nad olid kavatsenud korraldada minu abikaasale vabariigi presidendi vastuvõtul? Ükskõik, mis ma teen, on see valesti. Kui ma lähen sinna, on valesti. Kui ma ei lähe, on valesti. Igal probleemil on ainus lahendus või süüdlane.”

Saates tuli jutuks ka Kallase intervjuu ajalehele The Times, kus ta ütles, et Euroopa peab järgmise kolme kuni viie aasta jooksul julgeolekut tugevdama, kuna siis võib Venemaa taas ohustada NATO idatiiva riike.

“Te võtate jälle selle ERR-i tõlke (ERR-i tõlge oli siiski korrektne, kuna Times kasutas Kallasele viidates kahel korral väljendit “eastern flank” ehk “idatiib”, mille väljaanne alles artikli hilisemas veebiversioonis ära muutis – toim). Tegelikult ma ei öelnud “idatiival”, ma rääkisin NATO-st. Ma ei räägi Eestist, ma ei räägi NATO idatiivast, vaid ma olen rääkinud NATO-st kui sellisest.”

Miks see Kallase sõnul oluline on ja miks tuleb vahet teha?

“Vahe on just sellepärast, et kui mõned NATO riigid arvavad, et Venemaa on oht, aga mitte neile, siis see tegelikult nii ei ole. NATO on nii tugev, kui tugev on iga NATO riik eraldi. Ja iga NATO riik peab hakkama rohkem investeerima kaitsesse. Miks? Aga just sellepärast, et nõrkus provotseerib agressorit. Kui NATO on nõrk ja ei ole ettevalmistunud, siis ta võib selle käigu ette võtta. Aga kui on piisavalt ettevalmistunud, siis ta seda käiku ette võtta ei julge. Ja see on just selleks, et sõda ära hoida,” sõnas Kallas.

Peaminister kommenteeris ka Ukraina presidendi Eesti visiidi ajal üles tõusnud teemat, et Eestis on mobilisatsiooni-ealisi Ukraina mehi ja kas need peaks Ukrainale välja andma.

Loe rohkem:  Peaprokurör Parmas: talletasin vestlusi Laanetiga kirjalike ülestähendustena | uudised

“Esiteks, president Volodõmõr Zelenski seda meilt kuidagi ei palunud. Mida ta ütles, nad tegelevad sellega Ukrainas. Et on inimesed, kes on rindel ja on inimesed, kes maksavad makse ja peavad üleval neid, kes on rindel. Et ühe sõduri ülalpidamiseks läheb seitse-kaheksa inimest, kes tööd teevad. Ja siis on inimesed, kes justkui makse ei maksa Ukrainas. Ta (Zelenski – toim) ütles ka seda, et kui nad on lahkunud õiguslikel alustel või enne seda kui piirid kinni pandi, siis neil on õigus viibida välismaal. Ja ukrainlastel ei ole mingit kavatsust neid inimesi taga ajada välismaal. Ja meil puuduvad õiguslikud alused seda teha ja seda ei ole meilt ka palutud. Ukraina ise kontrollib, kellel on õigus riigist lahkuda. Kui nad on meile jõudnud, siis meil ei ole õigust ajutisest kaitsest keelduda,” sõnas Kaja Kallas.

In conclusion, the recent allegations and controversies surrounding Kaja Kallas have raised concerns among the people of Estonia. Her statement “ükskõik, mis ma teen, on see valesti” (no matter what I do, it’s wrong) has sparked debates and criticism. It is vital for leaders to take accountability for their actions, and Kallas’ remark has cast doubt on her ability to do so. Moving forward, it is crucial for Kallas to address the concerns of the public and work towards regaining their trust. Transparency and integrity are essential qualities for any leader, and it is imperative that Kallas takes steps to uphold these values in her role as a political figure in Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga