Kallas otsib enda sõnul aktiivselt järgmist justiitsministrit | Eesti

2312307hd12at24

Estonia is abuzz with speculation as Kertsi Kallas, the current Prime Minister, announces her search for the next Minister of Justice. With an urgent need for a strong and capable leader in this crucial role, the nation is eager to see who will step up to the plate. As Kallas actively seeks out potential candidates, the future of Estonia’s justice system hangs in the balance. Who will rise to the challenge and take on this vital position? Stay tuned as Estonia awaits the announcement of its next Minister of Justice.

Peaminister Kaja Kallas ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et otsib ametist tagasi astunud justiitsminister Kalle Laanetile aktiivselt asemikku. Võimalikke nimesid ta siiski veel välja ei toonud, kuid selgust võib oodata uuel nädalal, kui peaminister naaseb välislähetuselt Eestisse.

“Kui see eile (laupäeval – toim.) välja tuli, siis tõepoolest, sellised kahtlused ei saa justiitsministril olla üleval ja ma väga tervitan justiitsministri otsust tagasi astuda. Me vestlesime eelnevalt ja arvasime, et see on kõige parem. See ei tähenda, et see ülejäänud protsess, mis puudutab prokuratuuri, jääks kuidagi seisma,” lausus Kallas.

Kallase sõnul otsib ta aktiivselt järgmist justiitsministrit.

“Jah, pea valutab selle pärast. Jah, ma mõtlen selle peale kogu aeg. Ma olen tagasi (Eestis) alles reedel, arvestades graafikut, aga eks ma siin töö kõrvalt selle küsimusega ka tegelen,” lausus ta.

Kallas osales USA-s Bideniga õhtusöögil

Kallas osales Washingtonis Gridironi klubi õhtusöögil, kuhu kogunevad USA tippajakirjanikud ja -poliitikud. Iga-aastasele seltskonnaüritusele kutsutakse väliskülalisi harva, lisaks Kallasele oli ainsa kõrge väliskülalisena kutsutud Iirimaa valitsusjuht Leo Varadkar. Õhtusöögil istus Kallas koos USA president Joe Bideniga pealauas.

Loe rohkem:  Norstat: Reinsalu on jätkuvalt kõige populaarsem peaministrikandidaat | Eesti

“Eks me rääkisime loomulikult Ukraina toetamisest ja mida me saaksime teha, et Ukraina selle sõja võidaks. Joe Biden rääkis sellest, mis seisud on asjad Ameerikas ja  ühtlasi ka kinnitas uuesti üle, et mis iganes, me oleme väga olulised liitlased ja Ameerika seda kõike silmas peab;” ütles Kallas.

“Need rahalised lubadused ja need sammud, mida Ameerika nüüd järjest teeb ja mis lähiajal välja tulevad, mis siin järjest on juba avalikuks saanud, need ta kinnitas üle. Ja seletas natuke lahti seda, mis toimub kongressis ja kuidas nendest asjadest üle saada. Loomulikult, siin on valimiste hooaeg ja see kõik mõjutab seda pilti,” lisas peaminister.

2312307hd12at24

Kallas on teatanud, et ta otsib aktiivselt uut justiitsministrit Eestisse. See on oluline roll, mis nõuab tugevat juhtimist ja kompetentsust. Uue ministri valimine on keeruline ülesanne, kuid oluline samm tagamaks õigluse ja seaduslikkuse jätkuvat järgimist riigis. Kallas usub, et õige valik aitab tugevdada Eesti õigussüsteemi ning kaitsta kodanike õigusi. See on oluline samm, mis näitab tema pühendumust ja vastutustunnet riigi ees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga