Kaldvee ja Lill alistasid slämmiturniiri finaalis OM-hõbedad | Jääkeegel

1707724810 1889323h38c5t24

Tere tulemast Eesti jääkeegli maailma! Kui olete spordifänn, siis kindlasti teate juba, et Kert Kaldvee ja Sandra Lill võitsid slämmiturniiri finaalis olles varem saanud OM-hõbedad. See saavutus on suur au meie riigile ning tõestab, et Eesti sportlased on tõeliselt silmapaistvad. Jääkeegel on põnev ja kiire spordiala ning Kaldvee ja Lill on tõelised meistrid selles valdkonnas. Olge valmis nägema veel palju rohkem silmapaistvaid saavutusi meie sportlastelt!

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee – Harri Lill võitis Kanadas teist korda järjest suure slämmi finaalturniiri, alistades finaalkohtumises Pekingi olümpial hõbeda võitnud paari.

Kanada Grand Slami Mixed Doubles Superseries turniiri finaalvõistluse finaalis kohtusid Kaldvee ja Lill Norra tugevaima kurlingupaariga Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten.

Eestlased mängisid finaalis enesekindlalt – teises voorus võideti kolm punkti ja neljandas voorus veel viis punkti lisaks. Enne viienda vooru algust oli seis 8:2 eestlaste kasuks. Vastasel õnnestus viiendas voorus võita kolm punkti, kuid Eesti kurlingupaar vastas kahe punkti võitmisega kuuendas. Kohtumine lõppes Eesti ülekaaluga 10:5.

Skaslien ja Nedregotten on maailma üks tugevamatest kurlingupaaridest. Norrakad on 2022. aasta Pekingi olümpiamängude hõbemedalistid ja võitsid 2018. aasta PyeongChangi olümpiamängudel pronksmedali. Norra kurlingupaari saavutuste hulka kuulub ka MM-hõbe. Ühtlasi oli Nedregotten ka Kaldvee ja Lille treener.

Kaldvee ja Lille jaoks on tegemist teise järjestikuse Kanada suure slämmi finaalturniiri võiduga. Möödunud aastal õnnestus Kaldveel ja Lillel finaalis võita Šveitsi paari Jenny Perret – Martin Rios kindla tulemusega 11:2.

Grand Slami Mixed Doubles Superseries turniiri finaalvõistlus toimus Kanadas Brantfordis. Finaalvõistlusel Players Championship osales turniiri osavõistluste 20 parimat võistkonda. Võistluse auhinnafond on 20 000 Kanada dollarit.

Overall, the victory of Kaldvee and Lill in the slum tournament final is a testament to their skill and dedication to the sport of ice bowling. Their success as Olympic silver medalists adds to their impressive track record in the sport, and serves as an inspiration to aspiring athletes in Estonia. The final match was undoubtedly a display of their talent and strategic prowess, and it is a proud moment for both the athletes and their supporters. As ice bowling continues to gain popularity in Estonia, Kaldvee and Lill’s victory will surely contribute to the growth and development of the sport in the country.

Loe rohkem:  Eesti kurlingunaiskond alustab reedel MM-i peaproovi | Jääkeegel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga