Kaja Kallas, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige ja Euroopa Parlamendi juhtiv kandidaat on teatanud, et ta ei kandideeri Euroopa Parlamendi valimistel. See otsus on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone Eesti poliitilises maastikus. Kallas on tuntud oma pühendumuse ja visaduse poolest Euroopa asjade ajamisel ning tema otsus mitte kandideerida on jätnud paljud imestama. Mis võib olla tema järgmine samm ja kuidas see mõjutab Eesti poliitikat? Ainult aeg näitab.
Peaminister Kaja Kallas ei kandideeri Euroopa Parlamendi valimistel Reformierakonna nimekirjas, nii kinnitati ERR-ile peaministri büroost.
“Peaminister Kaja Kallas ei kandideeri Euroopa Parlamenti, sest keskendub peaministri ülesannetele,” teatas ERR-ile peaministri nõunik Elisabeth Valdmann.
Oma kindlat kandideerimist kinnitas ERR-ile Urmas Paet.
Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste toimkonna liige Erkki Keldo ütles. et ka Andrus Ansip tegeleb oma kandidatuuri üles seadmiseks allkirjade kogumisega. “Ta on küsinud toetusallkirju. Selle järgi ma eeldaks, et ta kandideerib,” ütles Keldo.
Ansipi kandideerimise kohta ütles Paet, et Ansip saab piisava toetuse, et olla Reformierakonna valimisnimekirja üheksa kandidaadi seas.
Reformierakonnas paneb oma kandidatuuri üles iga erakonna liige ise, kellel on oma toetuseks kogutud 10 erakonnakaaslase toetusallkirja. Avaldusi on võimalik saata 26. märtsini. Valimisnimekirja kinnitav 7. aprillil toimuv üldkogu.
Keldo ütles, et võimalikud kandidaadid Reformierakonna nimekirjas on Paeti ja Ansipi kõrval veel Yoko Alender, Hanah Lahe, Marko Mihkelson, Karmen Joller, Maria Jufereva-Skuratovski, Pärtel-Peeter Pere.
Kaitseminister Hanno Pevkur ütles ERR-ile, et ei ole veel oma kandideerimist otsustanud.
“Ma lõpuni ei teagi, kes veel kõik kandideerivad, aga kindlasti konkurents tuleb korralik,” lausus Keldo.
Euroopa Parlamendi valimised toimuvad selle aasta 6.–9. juunil.
Kaja Kallasi otsus mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel on kahetsusväärne, kuid arusaadav. Eesti vajab tugevat esindust Euroopa Parlamendis ning Kallasel olid selleks kindlasti vajalikud oskused ja kogemused. Loodame, et tema järgmistel sammudel on riigi heaolu silmas pidades sama suur mõju. Samal ajal tuleb leida valimisteks uus tugev kandidaat, kes suudab Eestit edukalt esindada ja kaitseda Euroopa Liidu tasandil.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus