Kaitseminister võib kaitseväe uueks juhiks pakkuda Andrus Merilo | Eesti

2248704hccb5t24

Tere tulemast, kallid kaaskodanikud! Eesti kaitseminister on teatanud võimalikust uuest juhist kaitseväele ning see uudis on tekitanud palju elevust meie riigis. Andrus Merilo on tuntud oma pühendumuse ja juhtimisoskuste poolest ning tema võimalik kandidatuur on toonud kaasa palju arutelu ja spekulatsioone. Kaitseväe juhi roll on äärmiselt oluline meie riigi julgeoleku ja kaitse tagamisel, seega on see uudis väga tähtis kõigile eestlastele. Oleme põnevil näha, milliseid muutusi see võimalik uus juht toob ja kuidas see mõjutab meie kaitseväge tulevikus.

Kaitseminister Hanno Pevkur tutvustas kolmapäeva hommikul peaminister Kaja Kallasele kaitseväe juhataja võimaliku kandidaadina 1. jalaväebrigaadi ülemat kolonel Andrus Merilot.

Pevkur ERR-ile Merilo valikut kuidagi kommenteerida ei soovinud.

Varem on ajakirjandus võimalike kandidaatidena lahkuva kaitseväe juhi Martin Heremi kohale nimetanud ka kaitseväe ühendatud õppeasutuse juhti brigaadikindral Vahur Karust ning diviisiülem kindralmajor Veiko-Vello Palmi.

Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem lahkub tegevteenistusest 30. juunil ehk enne oma pikendatud ametiaja lõppu. 

Herem on kaitseväe juhataja alates 2018. aasta 5. detsembrist. Valitsus kiitis 2022. aasta oktoobris heaks kaitseministri ettepaneku pikendada Heremi ametiaega täiendavalt kaheks aastaks 2025. aasta detsembrini.

Kaitseväe juhataja ametiaja pikkus on viis aastat, kuid valitsusel on õigus kaitseministri ettepanekul ja riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta arvestades seda kahe aasta võrra pikendada.

Kaitseminister Kalle Laanet on teinud ettepaneku, et kaitseväe uueks juhiks võiks saada Andrus Merilo. Merilo on oma pika karjääri jooksul tõestanud end kogenud ja suurepärase sõjaväelase ning juhina. Tema valimine kaitseväe juhiks tooks kahtlemata kaasa uusi ideid ja suunamuutusi kaitseväe arengus. Kaitseminister usub, et Merilo suudab juhtida kaitseväge põhjaliku kogemuse ja tugeva juhtimisoskusega. Loodame, et Merilo suudab täita kaitseministri ja kogu riigi ootused ning viia kaitseväe uuele tasemele.

Loe rohkem:  Pevkur esitas kaitseväe uueks juhiks kolonel Andrus Merilo | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga