Jörgen-Matthias Talviku debüteeris AMA superkrossi sarjas | Motosport

2279631hbbebt24

Kui olete tõeline motospordi fänn, siis kindlasti peate kuulma uudist Jörgen-Matthias Talviku debüüdist AMA superkrossi sarjas. See noor talent on teinud Eesti uhkeks, võideldes vastu kogenud konkurentidele ja näidates oma võimeid kõrgemal tasemel. Tema kiirus ja osavus rajal on tõeliselt muljetavaldavad ning tõotavad suurt potentsiaali tulevikuks. Ärge jätke vahele võimalust jälgida, kuidas see andekas sõitja vallutab rahvusvahelist motospordi areenil.

Sel nädalavahetusel toimus Arlingtonis AMA superkrossi sarja seitsmes etapp. Oma debüüdi AMA superkrossi sarjas tegi Creo KTM meeskonna eest sõitev Jörgen-Matthias Talviku. 250 Ida klassis osalenud Talviku pääses õhtusesse põhiprogrammi, kuid finaalikoht jäi veel kaugele.

Õhtustesse põhisõitudesse pääsemiseks tuli Talvikul esmalt ajasõidus sõita ennast 40 parema hulka. Pärast esimest kvalifikatsiooni mahtus Talviku napilt 40 parima sekka, kuid teises kvalifikatsioonis parandasid kõik sõitjad oma aega ja sama tuli teha ka meie mehel. C-gruppi kuulunud Talviku suutiski oma ringiaega koguni kahe sekundiga veel parandanda, kokkuvõttes sai ta kirja väga korraliku 22. koha ja pääs õhtusesse programmi oli sellega tagatud, vahendab Msport.ee.

Esimesse eelsõitu kuulunud Talviku tegi väga kõva stardi ja jõudis esimesse kurvi liidrite hulgas. Sinna ta aga ära ei mahtunud ja Jörgen-Matthias suruti rajalt välja ja ta langes 15. kohale. Finaali pääsuks oli vaja tulla üheksa hulka. Järgneval ringil tõusis Talviku 14. kohale, kuid sealt edasi läks sõit pigem vastupidises suunas, ta andis kohti ära ja langes lõpuks 17. kohale.

Veel üks võimalus finaali pääsemiseks oli tulla lohutussõidus nelja parema hulka. Lohutussõidus oli meie mehe stardikoht kehvem, kuid ta sai taas kiiresti üle stardipuu liikuma ja sirgel oli taas eesotsas. Sarnaselt eelsõidule läks avakurv aga väga kehvasti ja Talviku langes viimaste sekka. Sellist kiirust tal aga hetkel veel polnud, et tagant ettepoole tõusta ja nii lõpetas Talviku sõidu 17. kohal.

Loe rohkem:  Kullas tuli Dortmundi superkrossi avaõhtul kuuendaks | Motosport

250 klassis teenis elu esimese etapivõidu Haiden Deegan (Yamaha), teise koha sai Cameroon Mcadoo (Kawasaki) ja kolmanda koha prantslane Tom Vialle (KTM). Kahe etapi järel on liidrikohal Ida klassis 38 punktiga Max Anstie (Honda), teisel kohal on 34 punktiga Pierce Brown (GASGAS) ja kolmandal kohal 32 punktiga Daxton Bennick (Yamaha).

450 klassis võttis dramaatilise esikoha Cooper Webb (Yamaha), teiseks tõusis väga kõva sõiduga grupi lõpust Eli Tomac (Yamaha) ja kolmas oli Aaron Plessinger (KTM). Pikka aega sõitu juhtinud sarja liider Jett Lawrence (Honda) mängis mõned ringid enne lõppu kindla võidu maha ja pidi lõpuks koguni neljanda kohaga leppima.

Seitsme etapi järel on 450 klassi liider 135 punktiga Jett Lawrence, teine on 132 punktiga Cooper Webb ja kolmas 128 punktiga Aaron Plessinger.

Järgmine etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel kuulsal Daytona ringrajal.

Jörgen-Matthias Talviku on teinud suurepärase debüüdi AMA superkrossi sarjas ning tõestanud oma talenti ja võimekust motosportlaseena. Tema saavutused ja edusammud annavad lootust ja inspiratsiooni teistele noortele motosportlastele Eestis. Talviku näitab, et kõva töö ja pühendumus võivad viia unistuste täitumiseni ning tasub alati uskuda endasse ja oma võimetesse. Oleme uhked tema saavutuste üle ja ootame huviga, mida tulevik toob selle andeka noormehe jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga