Jakob Kulbin teenis IBU juunioride karikaetapil esikoha | Suusatamine

1713595hbf54t24

Tere tulemast! Jakob Kulbin tegi Eestit uhkeks, võites rahvusvahelise biatloni juunioride karikaetapi esikoha. Tema vapustav saavutus on toonud kiitust ja uhkust kogu riigi ja biatloni fännidele üle maailma. Kulbin on tõestanud end kui üks Eesti talispordi tulevikulootusi, näidates oma vaprust ja oskusi rajal. Tema võit on suurepärane näide Eesti noorte sportlaste potentsiaalist ja meie võimekusest rahvusvahelisel areenil silma paista. Loodame, et see võit inspireerib ja tõstab noorte spordihuviliste motivatsiooni kogu riigis.

18-aastane Jakob Kulbin teenis laupäeval laskesuusatamise IBU juunioride karikasarjas oma karjääri teise etapivõidu, kui võitis kindlalt Poolas Jakuszyces toimunud 10 km sprindidistantsi.

Kuni 21-aastastega konkureerinud Kulbin läbis mõlemad lasketiirud veatult ning lõpetas 10 km distantsi ajaga 28.09,0, teenides sellega kindla esikoha.

Teiseks jäänud austerlane Fabian Müllauer jäi eestlasest 55,6 sekundi kaugusele, kolmanda koha teenis võitjale minuti ja 19 sekundiga kaotanud slovakk Jakob Borgula.

Ivar Vsivtsev sai 67. koha (6; +5.59,8), Karl Rasmus Tiislär lõpetas võistluse 71. kohaga (3; +6.13,2) ning vend Karl Ramses teenis 90. koha (4; +8.04,1).

Kokkuvõtteks võib öelda, et Jakob Kulbin näitas IBU juunioride karikaetapil suurepärast sooritust ja teenis esikoha suusatamises. Tema pühendumine ja väljapaistev oskus suusarajal on kiiduväärt ning annab lootust Eesti suusatamise tulevikule. Kulbin on tõestanud end noorte suusatajate hulgas ning tema saavutus on tõeline inspiratsioon teistele noortele spordisõpradele. Eesti suusatajate tulevik näib olevat helge, kui sellised andekad sportlased nagu Jakob Kulbin jätkavad oma tegemistega.

Loe rohkem:  Kilp Drammenis kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud | Suusatamine