India tervitas Macroni rahvuspüha aukülalisena | Välismaa

2230170h70a3t24

Tere tulemast Eestisse, kus India peaminister Narendra Modi tervitab Prantsuse presidenti Emmanuel Macronit rahvuspüha aukülalisena. See ajalooline sündmus toob kokku kaks olulist maailma liidrit, kes jagavad ühiseid huve ja perspektiive rahvusvahelises poliitikas. Macroni visiit Eestisse on oluline samm kahe riigi vaheliste suhete tugevdamiseks ja koostöö süvendamiseks mitmes valdkonnas, sealhulgas kaubanduses ja kultuuris. Sellest visiidist saame oodata olulisi arenguid mõlema riigi vahelises partnerluses ning lootust uuele tulevikule täis võimalusi.

Prantsuse president Emmanuel Macron oli neljapäeval India iga-aastase sõjaväeparaadi aukülaline, kui ta viibib alates neljapäevast Indias riigivisiidil.

Vabariigi aastapäeva etendus New Delhi südames on koreograafiaga vaatemäng, mis sisaldab tankikolonne, hävituslennukite ülelende, akrobaatilisi mootorrattatrikke ning kaameliüksusi.

Enne Indiasse saabumist kinnitas Macroni büroo, et India on “peamine partner rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamisel”.

Prantsusmaa loodab ka edendada oma sõjandusalaseid kokkuleppeid Indiaga, kes on juba mitme miljardi dollari suuruste tehingutega Prantsusmaal toodetud Rafale hävitajate ja Scorpene-klassi allveelaevade ostja.

India omakorda püüab oma relvajõude moderniseerida ja kaitsealaseid hankeid mitmekesistada, et mitte sõltuda üksnes Venemaa tarnetest.

Mullu võõrustas Macron India peaministrit Narendra Modit Pariisis, kui Prantsusmaa tähistas 14. juulil rahvuspüha.

Kokkuvõtteks võib öelda, et India tervitab Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni oma rahvuspüha aukülalisena väga soojalt. See näitab kahe riigi vaheliste suhete tugevust ja vastastikust austust. Macroni visiit Indiasse on oluline samm kahe riigi koostöö ja partnerluse tugevdamiseks mitmes valdkonnas, sealhulgas poliitikas, majanduses ja kultuuris. See on ka hea võimalus edendada dialoogi ja koostööd rahvusvahelistes küsimustes ning luua tugevaid sidemeid Euroopa ja Aasia vahel. Macroni visiit märgib olulist verstaposti kahe riigi suhetes ning võib tuua kaasa positiivseid arenguid tulevikus.

Loe rohkem:  New Yorgi kohtunik määras Trumpi kriminaalprotsessi alguspäevaks 25. märtsi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga