Ilves tõusis murdmaasõiduga kuuendaks, võit taas Riiberile | Kahevõistlus

1705238236 2213760h6daet24

Tere tulemast Eesti spordimaailma uudistesse! Ilves tõusis murdmaasõiduga kuuendaks ja võit läks taas Riiberile kahevõistluses. See oli põnev ja pingeline võistlus, kus sportlased näitasid oma parimaid oskusi. Ilvese saavutus on suur samm tema sportlaskarjääris ning kindlasti rõõmustab see kogu Eesti rahvast. Riiberi võit näitab tema ületamatut talenti ja võitlusvaimu. Eesti spordis on palju põnevat toimumas ning me ei saa oodata, millised saavutused tulevik toob!

Kahevõistluste meeste maailma karika etapil Oberstdorfis võitis pühapäeval peetud kompaktvõistluse norralane Jarl Magnus Riiber. Kristjan Ilves teenis kuuenda koha.

Hüppemäel liidriks asunud Riiber sõitis suurema osa distantsist koos mäel neljandaks tulnud Stefan Retteneggeriga ja oli austerlasest finišispurdis 2,2 sekundiga võrra nobedam.

Kolmanda koha peale heitles suurem grupp sportlasi ja lõpukilomeetritel õnnestus vägevaimat tempot näidata sakslasel Manuel Faisstil (+11,8), kes jättis esimesena pjedestaalilt välja norralase Jens Luraas Oftebro (+13,7).

Viiendana lõpetas sakslane Johannes Rydzek (+17,4), kes mäel oli alles 19., kuuenda koha teenis võrreldes mäevooruga ühe positsiooni võrra tõusnud Ilves (+17,4), seitsmendaks sõitsi Terence Weber (Saksamaa; +17,4) ja kaheksandaks Martin Fritz (Austria; +22,2).

Hüppemäel teise koha punktid saanud austerlane Johannes Lamparter loobus kehva enesetunde tõttu murdmaasõidust.

Enne murdmaasõitu:

Hüppevoorus näitas Kristjan Ilves paremsuelt seitsmendat tulemust, mis tähendab, et eestlane läheb 7,5 km pikkusele murdmaasõidule täpselt pool minutit pärast liidrit. Ilves hüppas 102 meetrit ja teenis 132,8 punkti.

Hüppevõistluse parim oli norralane Jarl Magnus Riiber, kes on ühtlasi ka MK-sarja üldliider. Ta hüppas mäerekordiks 112,5 meetrit ja teenis 143,4 punkti, edestades vaid 0,4 punktiga austerlast Johannes Lamparterit (+0.06).

Norralasele järgnes koguni viis austerlast, sest Lamparteri järel oli kolmas Thomas Rettenegger (141,3; +0.12), neljas Stefan Rettenegger (139,1; +0.17), viies Franz-Josef Rehrl (136,4; +0.22) ja kuues Martin Fritz (135,9; +0.26).

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Norra naised domineerivad ka laupäeval? | Kahevõistlus

Enne võistlust:

Normaalmäe hüppevoorus stardib 56 sportlast, nende seas ka number 51 all Kristjan Ilves.

Kompaktvõistluse puhul on tähtis hüppemäel saavutatav koht, mitte punktiline kaotus ja see paneb paika stardivahed 7,5 km murdmaasõiduks.

Enne pühapäevast võistlust juhib MK-sarja 670 punktiga norralane Jarl Magnus Riiber, kes edestab 90 punktiga austerlast Johannes Lamparteri ja 184 punktiga kaasmaalast Jörgen Graabakit. 351 silma kogunud Ilves on üldarvestuses seitsmes.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ilvese saavutus murdmaasuusatamise võistlusel oli muljetavaldav, kuna ta tuli kuuendaks. Kuigi võit läks taas Riiberile, näitas Ilves kindlat ja järjepidevat esitust, mis annab lootust tulevasteks võistlusteks. Lisaks tõusis Ilves selles võistluses kindlalt esile Eesti kahevõistluse esindajana ning tõestas, et tal on potentsiaali rahvusvahelisel areenil konkureerida. See on kindlasti julgustav samm edasi Eesti kahevõistluse jaoks ning annab fännidele põhjust tulevikku optimistlikult suhtuda.