Ilves pääses sel MK-hooajal kolmandat korda pjedestaalile | Kahevõistlus

2254440h9792t24

Ilveste perekonna uhkust tähistab Ilves pääsemine sel hooajal kolmandat korda pjedestaalile kahevõistluse MK-sarjas. See kärbib jalgu ja lööb südantutlitsutavas võistluses on Ilves näidanud vaprust ja pühendumust ning jõudnud tipptasemele meeste kahevõistluse maailmas. Tema saavutus on inspireeriv kõigile Eesti spordisõpradele ja toob rõõmu kogu riigile. On aeg teda tähistada ja tänada tema püsiva kire ja tipptaseme eest spordis.

Soomes Lahtis toimunud kahevõistluse MK-etapil saavutas Kristjan Ilves hüppevoorus kolmanda koha ja jäi samale positsioonile ka pärast suusasõitu.

Kolm nädalat tagasi kodusel Otepää MK-etapil säranud Ilves hüppas pühapäeval Lahtis 126,5 meetrit ja teenis 128,9 punkti, mis asetas ta 10 km suusasõidu eel kolmandaks.

Liidriteks olid kaks austerlast: Stefan Rettenegger hüppas 132 meetrit ja sai 136,7 punkti, koguni 136,5-meetrise õhulennu pakkunud Johannes Lamparter alustas temast viis sekundit hiljem. Ilves pääses Retteneggerist rajale 31 sekundit hiljem.

Ilves sõitis kogu suusadistantsi esimese poole koos sakslase Terence Weberiga, 7,5 km vaheajapunktiks oli eestlane pooleteise sekundiga ette rebinud ning kilomeeter hiljem kaotasid Weber ja Eero Hirvonen Ilvesele juba 20 sekundiga.

Põnevas lõpuheitluses jäi peale Lamparter, kes edestas finišis Retteneggerit vaid 0,1 sekundiga ja teenis oma hooaja kolmanda etapivõidu. Ilves ületas finišijoone kolmandana, kaotust austerlastele kogunes 51,8 sekundit. Weber ja Hirvonen jäid aga esiviisikust üldse välja, sest fotofiniši järel anti neljas koht Vinzenz Geigerile (+1.01,4) ja viies Jörgen Graabakile.

Viimased 11 võistlust võitnud ja juba MK-sarja üldvõidu kindlustanud Jarl Magnus Riiberit Lahtis kohal ei olnud, sest laseb arstidel õlga uurida. Reedesel proovivõistlusel sai Ilves normidele mittevastava hüppekombinesooni tõttu disklahvi.

Kokkuvõttes võib öelda, et kahevõistluskoondise liige Ilves näitas sel hooajal suurepärast vormi ja oskusi, pääsedes juba kolmandat korda pjedestaalile. Tema saavutus on suur tunnustus mitte ainult talle endale, vaid ka kogu Eesti kahevõistlusele. Ilvese tugev esitus näitab, et Eesti sportlased on võimelised võistlema ja saavutama suuri tulemusi rahvusvahelisel tasemel. Tema edu innustab kindlasti ka teisi noori sportlasi järgima tema eeskuju.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Tuul ei lubanud mehi mäele, Ilves stardib suusarajale viiendana | Kahevõistlus