IBU spordidirektor: meil on vaja lähipäevil palju tööd teha | Laskesuusatamine

2248050h7fc8t24

Tere tulemast Eestisse! IBU spordidirektori sõnad panevad meid mõistma, et tuleb teha palju tööd, et propageerida ja arendada laskesuusatamist. Eestil on suur potentsiaal selles valdkonnas ja meie laskesuusatajad on pühendunud ning motiveeritud saavutama suuri tulemusi. Meie ilus loodus ja talvised tingimused loovad ideaalsed võimalused selle spordiala harrastamiseks ja meil on kindlasti põhjust olla optimistlikud tulevikuplaanide osas. Loodame, et laskesuusatamine saab Eestis veelgi suurema populaarsuse ja toetuse ning meie sportlased tõusevad rahvusvahelisel areenil esile.

Peatselt Tšehhis Nove Mestos aset leidvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel käib suur taastamistöö, sest nädalavahetusel käis võistluspaigast üle kõva torm. Milline on olukord praegu, sellest rääkis ERR-ile rahvusvahelise laskesuusaliidu (IBU) spordidirektor Daniel Böhm.

Daniel, milline on olukord siin Nove Mestos praegu?

Nagu me näeme, siis siin ei ole süvatalve. Viimasel kahel nädalal oli kõikjal Kesk-Euroopas üsna soe ilm. Kõige suuremat muret valmistas tugev tuul, mis laastas siinset suusakeskust. Eile tegi korraldusmeeskond tohutut tööd, et võistlusrada korda teha.

Vahepeal ringlesid kuulujutud, et MM-i ajal võib juhtuda, et võistlused lükatakse edasi. Nüüdseks on kinnitatud, et kõik võistlused toimuvad plaanipäraselt. Kui palju oli kuulujuttudes tõde?

Mina ei saa neid kuulujutte kinnitada. Selge on see, et me alati kontrollime eelseisvate päevade ilmaprognoosi, et veenduda, kas oleme ikka kõigega arvestanud. Seejärel veendume, et olud oleksid sportlastele piisavalt turvalised, et rajale minna.

Kuidas on lood lumevarudega?

Õnneks on korraldajad lume ladustamisesse korralikult investeerinud. Praeguse seisuga on varus 50 000 kuupmeetrit lund, nii et lumest puudust ei ole. Aga soe tuul annab meile palju tööd. Rajal on palju kohti, kuhu peame pidevalt lund juurde viima.

Kuidas võistluskeskus tormile vastu pidas?

Loe rohkem:  Laskesuustamise MM-i toimumispaika laastas kõva torm | Laskesuusatamine

Jah, nagu ma juba ütlesin, meil on vaja lähipäevil palju tööd teha. Aga lisaks lumele on meie jaoks väga oluline ka kõikide siinviibijate turvalisus. Oleme tihedas kontaktis kohaliku metsateenistusega, kes aitavad meil kõigi turvalisust tagada.

Lõpetuseks räägiks korra pikaajalisest ilmaprognoosist. Kas MM toimub pigem kevadistes tingimustes või on oodata ka külma ja talviseid olusid?

Prognoosid on väga muutlikud, seega keskendume eelkõige käimasolevale nädalale. Nii-öelda päris talve meie siia ei oota. Loomulikult peame ilma jooksvalt jälgima, kuid peamine on see, et oleme võistlusteks valmis.

Kokkuvõttes võib öelda, et IBU spordidirektor on väljendanud vajadust teha laskesuusatamise valdkonnas lähiajal palju tööd. See näitab, et spordiareenil on veel palju väljakutseid ja võimalusi, mille kallal tuleb tööd teha. Oluline on teha tihedat koostööd erinevate osapooltega, et parandada laskesuusatamise taset ja tõsta spordi mainet Eestis. Ainult läbi pühendunud pingutuse ja koostöö saab laskesuusatamine areneda ja pakkuda meie sportlastele ja fännidele nauditavat kogemust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga