Howard tegi taas hea partii, aga Baskonia sai Belgradi karukoopas kaotuse | Korvpall

2314443he33dt24

Howard tegi taas silmapaistva esituse, kuid Baskonia meeskond kahjuks ei suutnud Belgradi karikoopas võitu saavutada. Korvpallifännid üle Eesti on juba harjunud Howardi kvaliteetsete mängudega ning ootavad põnevusega, milliseid imelisi trikke ta järgmisel korral väljakul näitab. Kuigi kaotus võib olla pettumus, on see vaid üks osa mängust ning Baskonia kindlasti tuleb sellest kogemusest tugevamana välja. Jääme ootama järgmist korvpallimeistrite lahingut!

Korvpalli Euroliigas pidi Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teisipäeval tunnistama Belgradi Partizani 87:83 paremust.

Avaveerandil ka üheksapunktilisse kaotusseisu jäänud ja teisel perioodil 27:38 taga olnud Baskonia kahandas kohe teise poolaja alguses kaotusseisu kahele punktile, aga kodumeeskond vastas sellele 8:0 vahespurdiga ja hoidis Hispaania klubi stabiilselt seitsme-üheksa punkti kaugusel.

Mängu lõpus avanes Baskonial veel võimalus, kui seisult 77:85 viskas Markus Howard pooleteise minutiga kuus punkti järjest, aga Perry Dozier tabas 18 sekundit enne lõpusireeni lähiviske ning Partizan sai lõpuks 87:83 võidu.

Howard viskas külalismeeskonna resultatiivseimana 26 punkti, nagu ka eelmises voorus Milano Olimpia vastu. Oma viimases neljas mängus on Baskonia staar nüüd visanud keskmiselt 31,5 punkti.

Matthew Costello lisas 13 punkti ja seitse lauapalli, Chima Moneke samuti 13 punkti. Maik-Kalev Kotsar pääses väljakule kümneks minutiks ja tabas selle aja jooksul kahest viskest ühe, võttis kolm lauapalli (kaks ründelauast) ja andis ühe korvisöödu. Sander Raiestele jagus avapoolajal mänguaega 28 sekundiks.

Tabeliliider Madridi Real kaotas võõrsil Berliini Alba vastu avaveerandi kümne punktiga ja oli veel kolm minutit pärast teise poolaja algust 13-punktilises kaotusseisus, aga Real viskas seejärel kümme järjestikust punkti ja sai lõpuks 86:79 võidu. Mario Hezonja tõi võitjatele 22 punkti ja kaheksa lauapalli, Guerschon Yabusele lisas 17 punkti.

Loe rohkem:  Kriisa parandas NCAA-s punktirekordit, aga West Virginia sai valusa kaotuse | Korvpall

Kaunase Žalgiris lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria, alistades kodusaalis 96:81 Bolgona Virtuse. Viis meest jõudsid Leedu klubi kasuks kahekohalise punktisummani, neist enim, 16, viskas Edmond Sumner. Tel Avivi Maccabi alistas 98:90 Lyoni ja Anadolu Efes 85:72 Olympiakosi.

Kuigi Howard tegi jälle suurepärase mängu, ei suutnud Baskonia siiski Belgradi karukoopas võitu saavutada. Kuigi tulemus oli pettumust valmistav, on oluline tunnustada meeskonna püüdlusi ja rasket tööd. Mängud võivad olla ettearvamatud, kuid oluline on õppida igast kaotusest ja kasutada neid kogemusi edaspidi paremate tulemuste saavutamiseks. Järgmistes mängudes tuleb keskenduda vigade parandamisele ja meeskonnana tugevamaks saamisele. Ei saa kunagi alla anda, vaid tuleb jätkata võitluslikult ning uskuda enda võimekusse.