Tere tulemast Eestisse! Hiina kinnisvaraturul on olukord muutumas aina keerulisemaks, mis võib mõjutada ka meie siinseid kinnisvarainvesteeringuid. Välismaalased peavad silmas pidama uusi regulatsioone ja muutuvaid turutingimusi. See uudis võib mõjutada ka meie kohalikku kinnisvaraturgu ning luua uusi võimalusi või väljakutseid investoritele. Oleme silmitsi dünaamilise olukorraga, mis nõuab tähelepanelikkust ja kiiret reageerimist. Kuidas see täpsemalt meie kinnisvaraturule mõjutab ja millised võivad olla tulevikuperspektiivid, saame koos avastada ja analüüsida.
Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et Hiina kinnisvarasektor püsib languses ning viimased andmed näitavad, et olukord läheb ainult halvemaks.
Uute elamispindade hind langes jaanuaris 1,24 protsenti, detsembris oli see langus 0,89 protsenti. Olemasolevate elamispindade hind langes jaanuaris aasta varasemaga võrreldes lausa 4,4 protsenti, selgub Hiina statistikaameti andmetest. Statistikaameti andmed pole aga usaldusväärsed, seetõttu võis langus olla veelgi järsem.
Viimased andmed näitavad, et Peking pole siiani suutnud turgu stabiliseerida. Uute eluasemete müük väheneb, kasvava võlakoorma all kannatavad kinnisvarafirmad lähevad pankrotti.
Majandusteadlased eeldavad, et olukord läheb veel hullemaks.
“Põhja pole veel näha, seda ei juhtu 2024. aastal,” ütles kinnisvarafirma Centaline analüütik Liu Yuan.
Hiinlastele meeldis varem investeerida kinnisvarasse. Tarbijate kindlustunne püsib nüüd aga viimase 30 aasta madalaimal tasemel. Paljud Hiina kinnisvaraomanikud kärbivad nüüd kulutusi ja loobuvad laenude tagasimaksmisest.
Hiina majandus samas kannatab deflatsiooni ja ekspordi aeglustumise käes. Välismaised otseinvesteeringud Hiinasse olid mullu 30 aasta väikseimad.
Valitsus ja riigipangad üritavad kinnisvaraturgu elustada, seni pole aga Peking suure stiimulipaketiga veel välja tulnud.
Hiina keskpank langetas juba eelmise aastal intressimäärasid, et majandust elavdada. Analüütikute sõnul astub pank sel aastal veel samme, et muuta laenamine odavamaks, vahendas The Wall Street Journal.
Eesti elanikena on oluline jälgida, kuidas Hiina kinnisvaraturul toimuv võib mõjutada ka meie enda majandust ja kinnisvaraturgu. Olukord Hiinas muutub järjest keerulisemaks ning see võib kaasa tuua globaalse majanduslanguse. Seetõttu on oluline olla teadlik ja valmis võimalikeks muutusteks, et tagada oma investeeringute turvalisus. Eesti peaks jälgima olukorda hoolikalt ning vajadusel astuma meetmeid riskide maandamiseks ja turu stabiliseerimiseks.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus