Helme alustab konsultatsioone peaministri umbusaldamiseks | uudised

2117132h4a07t24

Tere tulemast Eestisse! Uudis sellest, et Martin Helme alustab konsultatsioone peaministri umbusaldamiseks, on viimase aja üks kõmulisemaid teemasid. Eestlaste seas on tekkinud suur elevus ja arutelu selle üle, kas peaminister peaks jääma võimule või mitte. Helme käivitatud protsess võib viia suurte muutusteni Eesti poliitilises maastikul ning see on kindlasti midagi, mis köidab tähelepanu nii kodu- kui ka välismaal. Oleme sattunud ajaloolise hetke keskele ja see annab tunnistust Eesti demokraatia elujõulisusest.

EKRE esimees Martin Helme saatis kõikide parlamendiparteide fraktsioonijuhtidele, v.a Reformierakond kirja, milles tegi ettepaneku alustada konsultatsioone peaminister Kaja Kallasele umbusalduse avaldamiseks.

“Teen ettepaneku alustada riigikogu kõigi õpetajaid toetavate fraktsioonide vahel konsultatsioone peaministrile umbusalduse avaldamiseks suutmatuse ja tahtmatuse pärast leida lahendus viimaste aastakümnete kõige tõsisema ühiskondliku töötüli ja hariduskriisi lahendamiseks,” teatas Helme.

Helme märkis, et käimasoleva õpetajate töötüli taustal on olukord muutunud ning poliitiline eraldusjoon ei jookse enam selgelt kaolitsiooni ja opositsiooni vahelt, vaid ka koalitsiooni sees.

“Tänaseks on kujunenud olukord, kus nii ühiskond laiemalt kui valdav enamus parlamendierakondi on selgelt õpetajate töötingimuste parandamise taga, samas peaminister ja peaministri partei ei suuda või ei taha olukorda lahendada ning ühiskondlikke pingeid maandada.”

Helme sõnul peavad sellises olukorras kõik endalt küsima, kas lihtsalt soovide deklareerimine ning poliitiliste positsioonide markeerimine on piisav.

“Sotsiaaldemokraadid ning Eesti200 on valitsuserakonnad, kellel erinevalt opositsioonist on jõuõlg otsuste forsseerimiseks. Erakonnad, mis kuu aja eest toetasid usaldusega seotud riigieelarvet, milles on fikseeritud tänased palgatasemed, ei saa usutavalt nõuda lisaraha, kui nad ei ole valmis avama riigieelarvet ning selle saavutamiseks valmis tänase valitsuse ja valitsusjuhi töö lõpetama.”

Seoses sellega tegi Helme ettepaneku alustada riigikogu kõigi õpetajaid toetavate fraktsioonide vahel konsultatsioone peaministrile umbusalduse avaldamiseks suutmatuse ja tahtmatuse pärast leida lahendus viimaste aastakümnete kõige tõsisema ühiskondliku töötüli ja hariduskriisi lahendamiseks. 

Loe rohkem:  Eesti eksperdid: Ukrainal ei saa keelata Vene naftarajatiste ründamist | uudised

In conclusion, the decision of far-right EKRE party leader Martin Helme to initiate consultations for the no-confidence vote against Prime Minister Kaja Kallas has created a political upheaval in Estonia. This move reflects the growing tensions within the ruling coalition and highlights the fragility of the current government. The potential of a no-confidence vote poses a significant challenge to the stability and governance of the country. It remains to be seen how this political turmoil will unfold and what impact it will have on the future of Estonian politics.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga