Hausenberg jäi Tallinnas MM-piletita | Kergejõustik

2243289haafet24

Tere tulemast! Estonian athletics fans were left disappointed as one of their top contenders, Hausenberg, was unable to secure a ticket to the World Championships in Tallinn. This news has sparked a mixture of shock and frustration throughout the country, as Hausenberg was seen as a strong contender for the event. The setback has left many wondering about the future of Estonian athletics and who will step up to represent the nation on the world stage. Despite this setback, there is still great anticipation for the upcoming championships and hope for success for the Estonian athletes.

Tallinnas toimunud rahvusvahelise mitmevõistluse võitis norralane Sander Skotheim 6281 punktiga. Sisemaailmameistrivõistluste normi jahtinud Hans-Christian Hausenberg piirdus 5774 punkti ja neljanda kohaga, mis tähendab, et ta praeguse seisuga märtsis toimuvale sise-MM-ile ei sõida.

Hausenberg hoidis avapäeva järel teist kohta, kui läbis 60 m jooksu 6,89-ga, hüppas kaugust 7.66, tõukas kuuli 14.02 ja hüppas kõrgust 1.97. Teist võistluspäeva alustas Hausenberg 60 meetri tõkkejooksus kirja läinud 8,15-ga. Alavõidu võttis 7,99-ga tšehh Vilem Strasky, üldvõidu suunas liikuvale norralasele Sander Skotheimile läks kirja aeg 8,11 ning Taavi Tšernjavskile 8,40.

Teivashüppes ei suutnud Hausenberg seekord enamat kõrgusest 4.94 ehk loovutas oma rekordigraafikule enam kui sada punkti. Tšernjavski ületas 4.44, alavõit läks jagamisele 5.04 ületanud Skotheimi ja kreeklase Angelos-Tzanis Andreoglou vahel.

Hausenberg oleks pidanud 1000 m jooksus 6000 punkti kogumiseks oma isiklikku rekordit parandama enam kui kuue sekundiga, kuid talle läks kirja 3.13,8, mis on tema tippmargist ligi 17 sekundit kehvem tulemus. Skotheim võitis jooksu ajaga 2.37,64 ning Tšernjavski sai 11. koha ajaga 2.50,6.

Skotheim kogus võistluse kokkuvõttes 6281 punkti, jäädes eelmisel aastal sise-EM-il püstitatud isiklikule rekordile alla 37 punktiga. Teise koha hõivas tšehh Vilem Strasky 5981 punktiga ja kolmandaks tuli leedulane Edgaras Benkunskas 5871 punktiga.

Loe rohkem:  Tiidrek Nurme tegi Murcia poolmaratonil võiduka lõpuspurdi | Kergejõustik

Hausenberg teenis 5774 punktiga neljanda koha ja tuli ühtlasi Eesti talviseks meistriks mitmevõistluses. “Kokkuvõttes jään pigem rahule. Kõige tähtsam, et jäin terveks. Siit on hea edasi minna. Veebruarikuus on veel võistlusi, kus loodan paremaid tulemusi näidata. Täna oli kõik üsna rabe. Füüsiline pool näitas, et võimu on, aga tehniliselt tuleb veel vaeva näha. 1000 meetri jooksus on veel probleemseid asju, mis mind jooksu ajal segavad. Pean targemate inimestega nõu pidama,” ütles ta Delfi Spordile.

Taavi Tšernjavski pälvis 5490 punktiga üheksanda koha ning Aleks Malm sai 4838 punktiga 14. koha. Kokku lõpetas võistluse 16 sportlast.

Seitsmevõistluse lõppjärjestus:

1. Sander Skotheim 6281 punkti (7,02 – 7.83 – 13.95 – 2.09 – 8,11 – 5.04 – 2.37,63)
2. Vilem Strasky 5981 (6,87 – 7.21 – 14.05 – 1.97 – 7,99 – 4.74 – 2.40,65)
3. Edgaras Benkunskas 5871 (7,04 – 6.86 – 15.27 – 2.06 – 8,17 – 4.74 – 2.47,93)
4. Hans-Christian Hausenberg 5774 (6,89 – 7.66 – 14.02 – 1.97 – 8,15 – 4.94 – 3.13,80).

9. Taavi Tšernjavski 5490 (7,07 – 7.22 – 12.40 – 1.88 – 8,29 – 4.44 – 2.50,60).

14. Aleks Malm 4838 (7,36 – 6.56 – 11.26 – 1.82 – 8,65 – 4.14 – 2.58,34).

***

Pühapäeval alanud naiste viievõistluses teenis 60 meetri tõkkejooksus esikoha 8,24 jooksnud britt Abigail Pawlett, kellele järgnesid norralanna Ida Eikeng (8,31) ja horvaatlanna Jana Košcak (8,37). Hea jooksu tegid eestlannad Liisa-Maria Lusti (8,50, kuue sajandikuga uus isiklik rekord) ning Katre Sofia Palm (8,59, sajandik kiirem kui rekordvõistlusel).

Kõrgushüppes lisas 1.73 ületanud Palm oma rekordvõistluse graafikule võrreldes kaks sentimeetrit, rekordseerias 1.80 ületanud Lustile jäi pühapäeval kirja 1.76. Alavõidu pälvis 1.85 ületanud rootslanna Bianca Salming.

Loe rohkem:  19-aastane odaviskaja ületas 90 meetri joone | Kergejõustik

Viievõistluse seis kahe ala järel:

1. Jana Košcak 2049 punkti (8,37 – 1.82)
2. Bianca Salming 1987 (8,83 – 1.85)
3. Abigail Pawlett 1966 (8,24 – 1.73)
4. Ida Eikeng 1950 (8,31 – 1.73)
5. Liisa-Maria Lusti 1945 (8,50 – 1.76)
..
9. Katre Sofia Palm 1888 (8,59 – 1.73)

Kokkuvõttes jääb Hausenberg ilma võimalusest osaleda kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Tallinnas. Kuigi see on kindlasti pettumus tema ja tema fännide jaoks, on oluline meeles pidada, et alati on võimalus tulevikus uuesti proovida. Loodame, et Hausenberg võtab selle kogemuse õppetunnina ja kasutab seda motivatsioonina, et järgmisel võistlusel veelgi tugevamalt esineda. Samuti saab ta siiski toetada ja innustada oma kaasmaalasi, kes on valitud võistlustele osalema. Jääme lootma, et Hausenbergi tulevik kergejõustiku maailmas on särav ja täis edu.